Barcelona mało gościnna dla tenisistów

| Utworzono: 2014-04-22 06:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Obaj tenisiści reprezentujący wrocławskie kluby spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Pierwsze miesiące 2014 roku są fatalne. Zawodnicy albo opadają w eliminacjach albo po inauguracyjnym spotkaniu zasadniczej części turnieju.

Tym razem nasi gracze spróbowali sił w zmaganiach zaliczanych do cyklu ATP Tour w Barcelonie (pula nagród 1,845 mln euro).

Kubot, z Krzyckiego Klubu Tenisowego, rozegrał jeden z gorszych meczów na kortach w karierze. Przegrał w pierwszej rundzie z Hiszpanem Roberto Bautistą 1:6, 0:6.

Nieco dłużej na korcie przebywał Przysiężny. Tenisista Machtpointu Wrocław uległ jednak, też na inaugurację, Rosjaninowi Tejmurazowi Gabaszwiliemu 3:6, 4:6.

W zawodach wystąpi również rozstawiony z numerem siódmym Jerzy Janowicz. Najlepszy polski tenisista rozpocznie grę od drugiej rundy.

Dziś szansa na poprawę nastrojów i "katalońskiego bilansu". Łukasz Kubot wystąpi w deblu w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem. Triumfatorzy Australian Open zagrają w pierwszej rundzie z hiszpańską parą Marcel Granollers - Marc Lopez.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.