Koncert Alicji Węgorzewskiej (ZDJĘCIA)

| Utworzono: 2014-04-28 10:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski (Radio Wrocław)

Artystka zaprezentowała utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „I Colori Dell’Amore”. Sama napisała włoskie teksty opowiadające o jej życiu, rodzinie, miłości i ważnych osobach w jej życiu. Niektóre brzmią jak arie operowe. To historie prawdziwe, ale także i fikcyjne. Obracają się wokół uczuć, odkrywają przed słuchaczami wszystkie kolory miłości.

Mówią też wiele o samej bohaterce albumu, śpiewaczce operowej Alicji Węgorzewskiej, która potrafi nas przekonać, że opera jest dla wszystkich. Jej głos wzbudza emocje, które nie pozostawią nikogo obojętnym.

Dzięki jej interpretacjom i perfekcyjnie zrealizowanej muzyce, te piosenki zapadają w pamięć, dosłownie chodzą za słuchaczem, powodują, że nie można przestać ich nucić, o czym przekonali się wszyscy, którzy oklaskiwali diwę w Radiu Wrocław. 

Album „I Colori Dell’Amore” powstał z marzeń. Słuchając Barbry Streisand, Shirley Bassey, Andrei Bocellego czy Josha Grobana mezzosopranistka Alicja Węgorzewska zastanawiała się, dlaczego oni wszyscy śpiewają popularny repertuar mając tak wspaniałe, operowe głosy.

Zapragnęła sama nagrać album w stylu, jakiego nie powstydziłby się David Foster, wybitny producent, laureat niezliczonych nagród Grammy, odkrywca pięknych głosów i kreator gwiazd. Alicja Węgorzewska chciała, aby jej muzyka rozświetlała nasze domy, wywoływała uśmiechy na twarzach, by wzruszała do łez. Żebyśmy słuchając jej „Kolorów miłości” mieli swoje święto. - Każda z piosenek jest jak film, opowiada o życiu – mówi Alicja Węgorzewska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ZYTA
2015-12-15 00:16:18
z adresu IP: (87.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
WIDAĆ, SLYCHAĆ I CZUĆ - STARE, BRZYDACTWA, Z ZAZDROŚCI PĘKAJĄ. STARE BRZYDACTWA Z ZAZDROŚCI PĘKAJĄ.
~krz
2014-06-30 11:47:52
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 11
Te podświetlone organy to tylko dekoracja, czy może też zostały wykorzystane podczas koncertu?
~mapig
2014-06-30 09:21:21
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: -5
Byłam i podobało mi się bardzo. Dziękuję!
~Reni
2014-06-27 15:57:39
z adresu IP: (79.16.xxx.xxx)
Ocena: -18
Widać, słychać i czuć, że te wypociny piszą dogorywające "makrele". Widać iż osoby te mają problemy same z sobą i nie mogą przetrawić Pani sukcesów! Pani Alicjo Pani mezzosopran poprostu zniewala! Jest Pani uroczą osobowością! Odniosę się również do Pani najnowszej płyty "I Colori Dell"Amore" - To cudowny album, piękne popowo - klasyczne utwory. Jest Pani wszechstronnie uzdolnioną artystką, co niestety nie można powiedzieć o innych. Pozdrawiam i życzę aby zawsze lśniła Pani tym brylantowym blaskiem!
~makrela
2014-05-28 17:30:40
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -15
oj, i potem ludzie myślą, ze tak się spiewa muzykę klasyczną :( Fatalna pseudośpiewaczka, niemiła osoba i bezguście zarówno wokalne jak i w ubiorze. Kto na to bilet kupi, ten głupi !
~Ernani
2014-05-28 14:47:49
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: -21
Jeśli mamy mówić o Polskich śpiewaczkach światowego formatu...to nigdy ale to przenigdy nie będzie się do nich zaliczała owa pani. Wśród artystek światowego formatu z polskim paszportem nawet nigdy nie była. Światowego formatu to ma ona jedynie PR, bo umiejętnosciami wokalnymi bije ją na głowę przecietny student wydziału wokalno-aktorskiego dowolnej polskiej Akademii Muzycznej. Światowego formatu to my mamy; Aleksandre Kurzak, Ewę Małas-Godlewską , Teresę Kubiak, Teresę Żylis-Gara, Małgorzate Walewską , Jadwigę Rappe czy Ewe Podleś. TO SA WIELKIE SWIATOWEGO FORMATU DIVY. A ta pani jest wypromowaną dzieki PSLowskim koneksją piszczała ze spalonego teatru. Wystarczy odpalić dowolny filmik w internecie i posłuchać jej wykonań. Nawet imbecyl muzyczny usłyszy, ze każdy dźwięk ma z innej parafii, zero dykcji, szumi, sapie, dźwięk cofnięty, zero blasku, impostacja leży, a całość występu zmuszą do szukania wiadra...! To przykre jak niski poziom świadomości prezentuje polskie społeczeństwo, ktore tak totalne wokalne zero nazywa "...gwiazdą światowego formatu". To jest już nawet malo śmieszne! A wszystkiemu przytakują media ...dziennikarzyny również z bożej łaski... Mierna sztuka dla miernot, promowana przez miernoty...
~meloman
2014-05-22 23:20:25
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: -44
Pani Alicja to piękna kobieta, ale dzielą ją lata świetlne od talentu i umiejętności takich mezzosopranistek jak Małgorzata Walewska, czy chociażby pochodząca z Dolnego Śląska Agnieszka Rehlis.
~Kasia
2014-05-09 12:18:49
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -44
Coś się tak na tą panią Geryn uwziął?!
~Komentarz został usunięty
2014-05-08 01:57:53
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 29
Komentarz został usunięty
~Radio
2014-05-03 16:54:58
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 25
Dzien dobry, plyty beda dostepne po koncercie Radio Wroclaw
~Zyta
2014-05-03 12:54:39
z adresu IP: (79.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
W Poznaniu w wielu sklepach, równie w empiku nie można kupić albumu "I Colori Dell Amore" W jaki sposób mogę kupić tą płytę, może ktoś mi podpowie?
~Dawid
2014-05-01 21:42:30
z adresu IP: (82.49.xxx.xxx)
Ocena: 7
kupiłem płytę to są piękne utwory i piękne wykonanie, szkoda, że nie w Krakowie ten koncert.