"Futurology" w Radiu Wrocław

Wojciech Janicki | Utworzono: 2014-05-04 19:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-04 20:26
A|A|A

Manic Street Preachers - Walk Me to the Bridge

Krążek ukaże się 8 lipca 2014 r. i nagrywany był w legendarnych studiach Hansa w Berlinie oraz przydomowym studiu zespołu w Cardiff. Płyta zapowiadana jest jako rozwścieczona, wyrazista i na pełnym gazie – znacznie różniąca się od poprzedniego albumu, ale wciąż w klimacie Manic Street Preachers. Pierwszym singlem jest pełen europejskich wpływów "Walk Me To The Bridge".

Nicky Wire
Nicky Wire
Manic Street Preachers
Wielu ludzi w tym tytule zobaczy odniesienia do Richeya, ale ta piosenka mówi w warstwie dosłownej o moście nad cieśniną Oresund, łączącym Szwecję z Danią. Kiedyś, gdy po nim jechaliśmy, zastanawiałem się nad odejściem z zespołu. Most pozwala się wyzwolić z ciała i przenieść w inne miejsce.

Piosenki na “Futurology” zainspirowały podróże zespołu po Europie, pionierskie podejście do Sztuki modernistów z początku XX wieku i niezależne brzmienie krautrocka. Wokalista James Dean Bradfield nazywa "Walk Me To The Bridge" emocjonalną podróżą po Europie z klawiszami a la Simple Minds i solówce na e-bow w stylu Heroes. - Ostatnie trasy spędzaliśmy  podróżując po autostradach i słuchając takich artystów jak Kraftwerk, Neu!, Andy Weatherall, Popul Vuh czy Cabaret Voltaire. W naszych głowach tworzyły się ścieżki dźwiękowe do obrazów, które widzieliśmy za oknami naszego busa - mówi Nicky Wire, basista grupy.

"Walk Me To The Bridge" będzie w Radiu Wrocław piosenką tygodnia:

Na płycie znajdziemy wielu gości - wokalista Scritti Politti Green Gartside śpiewa duet z Jamesem Deanem Bradfieldem w "Between the Clock and the Bed", utworze inspirowanym obrazem Edvarda Muncha. Niemiecka gwiazda filmowa Nina Hoss pojawia się w "Europa Geht Durch Mich" - rytmicznym disco punkowym kawałku, który zebrał świetne recenzje podczas ostatniej trasy koncertowej.

Inni goście to Georgia Ruth (zwyciężczyni 2013 Welsh Music Prize), Cian Ciarán (Super Furry Animals), Cate le Bon i H. Hawkline. Za produkcję płyty odpowiadają Manic Street Preachers, Loz Williams i Alex Silva (The Holy Bible). Projekt okładki płyty i singli zespół zlecił niemieckiej artystce Catrine Val, po tym jak obejrzał jej prace w książce "Feminist"

Zdjęcie Nick'a Wire pochodzi ze strony Flickr.com. Jego autorem jest Gergely Csatari

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama