Obchody Dnia Europy (9 maja)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-05 14:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-05 14:13
A|A|A

Już po raz trzeci z okazji Dnia Europy wrocławski Park Staromiejski (przy Wrocławskim Teatrze Lalek, pl. Teatralny 4) zamieni się w Miasteczko Europejskie. Na wszystkich odwiedzających czekają liczne atrakcje, występy sceniczne i konkursy. Zaproszone grupy dziecięce, młodzieżowe oraz seniorzy zaprezentują na scenie letniej Teatru program muzyczny i taneczny przybliżający kulturę krajów Unii Europejskiej.

W namiotach instytucji unijnych można będzie zasięgnąć informacji o UE, zbliżających się wyborach do PE, otrzymać materiały informacyjne oraz dowiedzieć się, jakie prawa przysługują obywatelom UE. Odwiedziny w miasteczku będą także okazją do spotkania z przedstawicielami świata kultury i dyplomacji oraz do zapoznania się z pracą wrocławskich organizacji pozarządowych.

W tym roku obchody wrocławskiego Dnia Europy tradycyjnie wyjdą poza teren Parku Staromiejskiego. Goście będą mogli wziąć udział w grze miejskiej, która przybliży im kulturę krajów członkowskich Unii Europejskiej. Będzie można wybrać się na przejażdżkę po Wrocławiu europejskim tramwajem, w którym m.in. uczestnicy programu Erasmus będą opowiadali mieszkańcom Wrocławia o kulturze swoich krajów. Będzie to okazja, aby poćwiczyć języki obce, a także dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i jej struktur.Specjalnym gościem tegorocznych obchodów Dnia Europy będzie Hans Mund, organizator inicjatywy społecznej Rock the Union. W Domu Europy o godzinie 14.00 zaplanowana została debata "Kogo obchodzi Europa?" w języku angielskim, podczas której Hans Mund opowie o swojej inicjatywie i o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Chcielibyśmy również zaprosić na wyjątkowe lekcje europejskie prowadzone przez Williama Martina, który w czasie swojej pracy, jako urzędnik Komisji Europejskiej brał między innymi udział w kampanii wprowadzającej flagę europejską w 1986 r. Lekcje odbywać się będą w języku angielskim lub francuskim i nie będą tłumaczone na język polski.

Lekcje europejskie 12:00-13:00, Dom Europy, ul. Widok 10

- lekcje o 12:00, 12:30 i 13:00
- zapisy w Parku Staromiejskim

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia na stronie internetowej BIPE we Wrocławiu www.europarl.pl/wroclaw. Zapraszamy Państwa do udziału i informowania o obchodach Dnia Europy we Wrocławiu!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama