NOWE PERSPEKTYWY 2

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-05 14:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-05 15:03
A|A|A

Projekt systemowy „Nowe Perspektywy 2” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest od lipca 2013 roku do czerwca 2014 r przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP. W 2013 roku zostały przeprowadzone zajęcia w ramach projektu z grupowego doradztwa zawodowego, indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym, grupowe wsparcie psychologiczne, indywidualne wsparcie psychologiczne oraz kurs przedsiębiorczości.

W 2014 r. młodzież brała aktywny udział w następujących zajęciach: w kursie zawodowym, kursie prawa jazdy kat. B, kursie językowym, warsztatach komputerowych, zajęciach wyrównawczych, indywidualnych zajęciach z psychologiem oraz miesięczne praktyki zawodowe.

Celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

W szczególności:
- podjęcie zatrudnienia lub założenie własnej działalności gospodarczej;
- wyrównanie zaległości edukacyjnych zakończone promocją do następnej klasy;
- nabycie zawodowych kwalifikacji i umiejętności umożliwiających skuteczne wejście na rynek pracy.

Uczestnicy projektu również są objęci wsparciem opiekuńczo-wychowawczym, ubezpieczeniem oraz wsparciem socjalnym (wyżywienie podczas zajęć oraz dofinansowanie dojazdów na zajęcia). Łącznie w całej Polsce w projekcie udział bierze 1800 osób (1080 kobiet i 720 mężczyzn). Na terenie Dolnego Śląska projekt realizowany jest w trzech miejscowościach: w Legnicy, Dzierżoniowie i Jeleniej Górze dla łącznie 80 osób, podzielonych na dwie kategorie wiekowe:

Kategoria A – młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym w wieku 15-17 lat, zarówno z OHP jak i spoza OHP, zaniedbująca obowiązki szkolne, zagrożona wypadnięciem z systemu oświaty, bądź nierealizująca obowiązku nauki. Kategoria B – młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, w wieku 18-25 lat, nieucząca się i niepracująca, wymagająca wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej w obszarze rynku pracy oraz integracji społecznej, w tym absolwenci OHP.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama