Startuje Planete + Doc

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-05-06 20:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-07 08:05
A|A|A

11. Planete + Doc Film Festival będzie nie tylko świętem filmów dokumentalnych. Organizatorzy chcą też zmienić nocne życie Wrocławia. Drogę na wieczorne seanse wskaże kinomanom festiwalowy neon, skomponowany z innych świetlnych wizytówek miasta.

11 PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL from Alice! wake up! on Vimeo.

Po seansach na gości czekać będzie klub festiwalowy Bułka z Masłem, w którym organizowane będą również koncerty z bohaterami niektórych filmów Planete + Doc.

Na początek (9 maja), swój set zagra Cytrynówka Hooliganz - nieformalne zrzeszenie didżejsko-towarzyskie.

Pierwszy festiwalowy koncert zaplanowano w sobotę (10 maja). Wystąpią Mamatucada i Tomasz Bednarczyk. Pierwsza żeńska orkiestra perkusyjna w Polsce i jedyna batucada, czyli brazylijska orkiestra bębniarska akompaniująca paradom, połączy siły z didżejem słynącym z mieszania popu z ambientowymi brzmieniami.

Jednym z ważniejszych dokumentów muzycznych festiwalu będzie "W drodze do Jah" o bardzo popularnym w Polsce Gentlemanie. Z tej okazji 15 maja w klubie Planete + Doc zagrają Salut! Sound - duet Rogal i Długi Długson.

 

16 maja wrocławscy producenci i DJ-e - KAZÜLA (Viadrina), DJ PLAN i SEB (Step Ahead) - złożą hołd pionierom sceny techno na festiwalowym afterparty po pokazie "Oldskulowych renegatów"

Maurice Steenbergen, 20 lat po tym, jak techno zawładnęło sceną muzyczną, postanowił odwiedzić przedstawicieli awangardy gatunku z kamerą.

 

17 maja w Bułce z Masłem wystąpią bohaterowie kolejnej muzycznej pozycji w programie PLANETE+ DOC - "Europa w 8 bitach".

GwEm i Tonylight odkurzyli stare Game Boye i melodyjki ze znanych gier, a konsole potraktowali jako instrumenty.

 ZOBACZ KONIECZNIE: 10 filmów które musisz zobaczyć na festiwalu

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama