Kolarskie święto we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-05-13 22:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 08:45

111 zawodników rywalizowało dziś na liczącej 162 km. trasie inauguracyjnego etapu z Polkowic do Wrocławia. Kolarze finiszowali na mecie zlokalizowanej przy Stadionie Miejskim.

Pierwsza część wyścigu to dwie premie górskie w Kurowie Małym i Grębocicach. Potem było już bardziej płasko, a peleton o punkty rywalizował na ulicach Ścinawy, Wołowa i Obornik Śląskich.

Przez długi czas na czele jechało 10-ciu kolarzy, którzy 60 km przed metą mieli 2 minuty przewagi nad zasadniczą grupą. Peleton dopadł jednak uciekinierów tuż przed wjazdem do Wrocławia.

Sprinterski finisz z grupy na Alei Śląskiej wygrał Słowak Erik Baska (Dukla Trencin Trek), który wyprzedził Czecha Jirziego Hochmana (ASC Dukla Praga). Na trzecim miejscu finiszował najlepszy z Polaków - Artur Detko z grupy Mexller. Najszybszy z kolarzy dolnośląskiej grupy CCC - Mateusz Nowak sklasyfikowany został na 9. miejscu.

Baska wywalczył żółtą koszulkę lidera wyścigu, natomiast pozostałe dwie: niebieską (najlepszego w klasyfikacji punktowej) i pomarańczową (najlepszego górala) ubrał czeski kolarz Vojtech Hacecky.

Drugi etap Wyścigu Wyszehradzkiego odbędzie się 15 maja w Czechach, trzeci 16 maja na Słowacji, a ostatnie dwa etapy 17 i 18 maja na Węgrzech.