Kolarskie święto we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-05-13 22:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 08:45
A|A|A

fot. Karol Czapski

111 zawodników rywalizowało dziś na liczącej 162 km. trasie inauguracyjnego etapu z Polkowic do Wrocławia. Kolarze finiszowali na mecie zlokalizowanej przy Stadionie Miejskim.

Pierwsza część wyścigu to dwie premie górskie w Kurowie Małym i Grębocicach. Potem było już bardziej płasko, a peleton o punkty rywalizował na ulicach Ścinawy, Wołowa i Obornik Śląskich.

Przez długi czas na czele jechało 10-ciu kolarzy, którzy 60 km przed metą mieli 2 minuty przewagi nad zasadniczą grupą. Peleton dopadł jednak uciekinierów tuż przed wjazdem do Wrocławia.

Sprinterski finisz z grupy na Alei Śląskiej wygrał Słowak Erik Baska (Dukla Trencin Trek), który wyprzedził Czecha Jirziego Hochmana (ASC Dukla Praga). Na trzecim miejscu finiszował najlepszy z Polaków - Artur Detko z grupy Mexller. Najszybszy z kolarzy dolnośląskiej grupy CCC - Mateusz Nowak sklasyfikowany został na 9. miejscu.

Baska wywalczył żółtą koszulkę lidera wyścigu, natomiast pozostałe dwie: niebieską (najlepszego w klasyfikacji punktowej) i pomarańczową (najlepszego górala) ubrał czeski kolarz Vojtech Hacecky.

Drugi etap Wyścigu Wyszehradzkiego odbędzie się 15 maja w Czechach, trzeci 16 maja na Słowacji, a ostatnie dwa etapy 17 i 18 maja na Węgrzech.


1. etap Wyszehradzkiego Wyścigu Kolarskiego:

1. Erik Baska (Dukla Trencin Trek)
2. Jiri Hochman (ASC Dukla Praha)
3. Artur Detko (Mexller)
4. Piotr Wojciechowski (Mexller)
5. Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team)
6. Piotr Kirpsza (BDC MarcPol)
7. Kacper Gronkiewicz (BDC MarcPol)
8. Florian Bissinger (WSA-Greenlife)
9. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice)
10. Josef Hosek (Bauknecht Author).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama