Wkrótce nastąpi wysyp kobiet z brodą (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2014-05-14 08:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 08:55
A|A|A

fot. prw.pl

„To wyraz dekadencji. Jeszcze trochę, a Europa się rozsypie. Przyjedzie islamski walec i wyrówna” - tak komentował wynik konkursu Eurowizji Marian Piłka z Prawicy Rzeczpospolitej. „Wkrótce nastąpi wysyp kobiet z brodą” — ogłosiła wczoraj poseł Marzena Wróbel z Solidarnej Polski. Politycy wieszają psy na Kiełbasie. Robiąc to działają sobie wbrew bowiem Paweł Demirski napisał dzisiaj w Gazecie Wyborczej, że „szmirowata muzyka w konkursie Eurowizji jest adekwatna do naszych eurokandydatów". Zatem nie plujcie pod wiatr.

     Czasy w ogóle są dziwne. Putin włazł z buciorami w Ukrainę a gada jakby liczył na pokojowego Nobla. Dzisiaj Gazeta Wyborcza zastanawia się, czy Zachód zgodzi się na ukraiński plan Putina. Rzecz w tym, że wiadomo, iż Putin chce wiele, natomiast nie jest jasne, czego chce Zachód. "Nie pojechałbym dzisiaj do Moskwy" - oświadcza Gazecie Wyborczej Aleksander Kwaśniewski. Ten wywiad to jest protokół rozbieżności pomiędzy nim a Januszem Palikotem. Jakby się prześcigiwali w sypaniu sobie piasku w tryby. A z boku na mopedziku popieprza uśmiechnięty Miller.

      W Rzepie redaktor Andrzej Stankiewicz podpiera się opinią anonimowego polityka Prawa i Sprawiedliwości, który wyraźnie melancholijnie stwierdził: „okazało się, że po siedmiu latach rządów PO nie mamy pomysłu na kampanię". Jak to brak pomysłu — a sweterek prezesa? „Wybory, to festiwal obciachu” - taki tytuł nosi artykuł Elizy Olczyk z Rzeczpospolitej. Cytuje ona politologa Wojciecha Jabłońskiego, który zauważa: „w poltycznym domu wariatów jest miejsce dla wielu pacjentów". Polityczny dom wariatów? Niestety, nie tylko polityczny. Czytam w Gazecie Wyborczej, że setki pracowników sądów wystapiły z pozwami o wynagrodzenie. Pozwanymi są pracodawcy, czyli prezesi sądów. Uff ... Choć domyslam się, skąd to się bierze: prezes wie, że pracownik ma racje, ale nie ma pieniędzy, więc chce mieć podkładkę w formie wyroku sądowego. I tak pies zżera własny ogon.

    W Gazecie Wrocławskiej jest pytanie: Dlaczego we Wrocławiu nie ma kilkudniowych festiwali muzycznych? To na stronie 18. Natomiast dwie strony wcześniej Andrzej Kosendiak zaprasza do kupowania biletów na festiwal Wratislavia Cantans. Wiem, wiem, różne rodzaje muzyki, ale jaźń mi się gotuje.

    Rzeczpospolita pisze o ważnym znalezisku. 524 lata po tym, jak caravela Krzysztofa Kolumba zatonęła, odnaleziono ją, po wielu trudach i badaniach, spoczywającą na rafie koło Haiti. 9 lat trwało, nim udało się skonkretyzować, że to istotnie Santa Maria. U mnie to trwa krócej. Poczytałem o poranku prasę i z ust już teraz samo się wyrywa: O Matko Przenajświętsza, Santa Maryja! Do usłyszenia się z państwem...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama