Zaczynamy półfinały w TBL (Relacja)

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-05-16 06:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-17 08:17
A|A|A

Faworytem jest zespół Miodraga Rajkovicia. Drużyna Turowa doskonale spisała się w pierwszej rundzie play-off pokonując AZS Koszalin 3:0. Rosa o awans do czwórki walczyła w trudnej serii z Anwilem Włocławek. Ostatecznie koszykarze z Radomia zwyciężyli 3:2. Zespoły Rajkovicia i Wojciecha Kamińskiego spotykały się w tym sezonie już cztery razy. Trzy mecze wygrał Turów, jedno spotkanie w hali w Radomiu zakończyło się wygraną Rosy. 


Starcie w Radomiu jest doskonałą zapowiedzią półfinału play-off. Było w tym meczu wszystko. Prowadzenie jednych i drugich, emocjonująca końcówka, zwycięski rzut. Rosa udowodniła wtedy, że stać ją w tym sezonie na sprawienie wielu niespodzianek.

PGE Turów powinien dziś już zagrać w optymalnym składzie. Do zdrowia powraca Tony Taylor. Od postawy amerykańskiego rozgrywającego może bardzo wiele zależeć. Do pierwsza jedynka Turowa. Powoli po kontuzji musi wracać do optymalnej dyspozycji. Bez niego ciężko będzie skutecznie walczyć o mistrzostwo Polski - a to przecież jest celem zespołu ze Zgorzelca.

Damian Kulig skrzydłowy Turowa podkreśla, że nie ważne w jakim stosunku wicemistrzowie uporają się z Rosą. Liczy się tylko jedno - awans do finału:

Mecz nr 1 Turowa z Rosą dziś o 20. Spotkanie będziemy relacjonować w Radiu Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama