Prokuratura zajmie się odwołaniem dyrektorki? (POSŁUCHAJ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2014-05-19 14:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-19 14:59
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Rodzice chcą, aby sposób wyboru nowego szefa placówki wyjaśnił nie tylko wojewoda, ale także prokuratura. Po ujawnieniu sprawy przez Radio Wrocław skarga dwójki nauczycieli na pracę Barbary Drożyńskiej została wycofana. A to właśnie na nią powoływało się starostwo organizując konkurs.

Członek zarządu powiatu Krzysztof Baldy, mówił nam na początku maja, że w takim przypadku muszą reagować:



Skarga została wycofana nie tylko ze starostwa, ale także z kuratorium. Według naszych informacji starosta Maciej Awiżeń zastanawia się, jak wybrnąć z tej sytuacji. Według rodziców jedynym wyjściem jest unieważnienie konkursu:



Rodzice złożyli skargę u wojewody na sposób przeprowadzenia konkursu. Chcą także złożyć w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w procesie zmiany dyrekcji.

O sprawie informowaliśmy szeroko w ubiegłym tygodniu. Pod naszym artykułem pojawiła się ponad setka komentarzy: Uczniowe murem za dyrektorką. Opublikowaliśmy również film, który nagrali uczniowie:

Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie stanęli w obronie dyrektor Barbary Drożyńskiej, która we wrześniu ma opuścić placówkę. Taką decyzję podjęło kłodzkie starostwo, według którego w szkole dochodziło do nieprawidłowości.

Drożyńska zarzuty odpierała, a uczniowie zapowiedzieli walkę do końca. Mówili nawet, że planują protest przed urzędem. Reprezentująca rodziców Monika Sendor  wyjaśniała, że konsekwencje zmian w placówce, mogą być jednak  o wiele gorsze. - Uczniowie garną się do tej szkoły. Powiedzieli, że jak dyrektorki nie będzie, zaczną się ze szkoły wypisywać - mówiła Sendor:

Członek zarządu powiatu kłodzkiego Krzysztof Baldy ocenił pracę Barbary Drożyńskiej zdecydowanie inaczej:


Barbara Drożyńska kieruje szkołą od dziesięciu lat. Starostwo już rozpisało konkurs i wybrało jej następcę. Według części rodziców konkurs był niezgodny z prawem.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~GOŚĆ
2014-05-29 22:13:55
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 1
ta pani będzie pedagogiem? kondolencje składam dzieciakom.
~gość
2014-05-29 22:12:31
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
również popieram decyzję Starosty.
~(anonymous)
2014-05-28 17:19:40
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
gdyby szanowna nauczycielka nie sfałszowała dokumentów, i nie wzięła za to pieniędzy, oraz gdyby pani dyrektor na tą sprawę w ogóle zareagowała, nie byłoby tego całego cyrku. moim zdaniem nie wiecie (uczniowie) nic tak naprawdę o tym co się dzieje w szkole "od środka" i dlatego stoicie murem za panią Drożyńską. Ja temu zaprzeczam, i popieram decyzję o zmianie dyrektora.
~rozsądny uczeń
2014-05-21 15:40:54
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem w rozterce. Z jednej strony tzw. rozsądny uczeń zna dokładnie arkusz organizacyjny szkoły i jego kolejne wersje oraz przydziały dla nauczycieli. Co więcej posługuje się poprawnym językiem, również specjalistycznym z zakresu prawa pracy i ustawy o systemie oświaty. Rozsądny uczeń z pewnością już zdał maturę, może nawet jest urzędnikiem. Stawiam na starostwo kłodzkie i wydział oświaty, a może wyżej. Niepokoi mnie tylko brak wiedzy na temat opiniowania i zatwierdzania arkuszy organizacyjnych, przez radę pedagogiczną, związki zawodowe, no i samego starostę kłodzkiego, który w przypadku naruszenia prawa z pewnością nie złożyłby podpisu zatwierdzającego.
~rozsądny uczeń
2014-05-21 08:58:40
z adresu IP: (151.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
"...w obronie dyrektor Barbary Drożyńskiej, która we wrześniu ma opuścić placówkę." Byle jakie dziennikarstwo nawet w PRW się pojawia. Pani Barbara Drożyńska we wrześniu NIE opuści placówki, chyba, że sama złoży wypowiedzenie. Od września będzie zatrudniona na stanowisku pedagoga. Ehh to rzetelne dziennikarstwo. Dwoje nauczycieli wycofało swoją skargę ponieważ otrzymało po pełnym etacie, który mięli przed złożeniem skargi, lecz Pani Barbara Drożyńska na przyszły rok szkolny zaplanowała dla nich po niecałym pół etatu (zemsta za skargę)... oto i cały styl kierowania szkołą!!!
~rozsądny uczeń
2014-05-21 08:42:25
z adresu IP: (151.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
"...w obronie dyrektor Barbary Drożyńskiej, która we wrześniu ma opuścić placówkę." Byle jakie dziennikarstwo nawet w PRW się pojawia. Pani Barbara Drożyńska we wrześniu NIE opuści placówki, chyba, że sama złoży wypowiedzenie. Od września będzie zatrudniona na stanowisku pedagoga. Ehh to rzetelne dziennikarstwo. Dwoje nauczycieli wycofało swoją skargę ponieważ po pełnym etacie, który mięli przed złożeniem skargi, lecz Pani Barbara Drożyńska na przyszły rok szkolny zaplanowała dla nich po niecałym pół etatu (zemsta za skargę)... oto i cały styl kierowania szkołą!!!
~obywatel
2014-05-20 12:41:05
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nowe fakty w głośnej sprawie odwołania... nie odwołania! Minął czas kadencji powołania pani Dyrektor i ogłoszono konkurs, którego nie wygrała.
~Tomek P.
2014-05-20 11:35:01
z adresu IP: (83.19.xxx.xxx)
Ocena: -1
Myślę, że "ambicje" tego pana są większe. Nauczony doświadczeniem już nie wpisze sobie w CV, że pełnił funkcję Dyrektora Muzeum Żaby w Kudowie-Zdroju. I nie nie wywalą go "na zbity pysk", jak to zrobili w Parku Narodowym Gór Stołowych w Kudowie-Zdroju.
~zdegustowany
2014-05-20 11:13:00
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tak przede wszystkim myślę o tym "Panu", ciekawe czy ponownie ma "ambicje" być burmistrzem Kudowy ? Żenada i tyle !
~3TH
2014-05-20 10:07:25
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 2
a wiecie kto kazał nakręcić ten film? chyba się domyślacie...
~Tomek P.
2014-05-20 09:46:24
z adresu IP: (83.19.xxx.xxx)
Ocena: -2
Masz rację! Ale najpierw niech starosta i p. Baldy powie: Ile kosztowała wizualizacja nowej szkoły, którą mieli zbudować w Kudowie-Zdroju? Przypominam, że wizualizacja pokazana została w przeddzień wyborów samorządowych 2010 r. w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju, a przedstawiał ją sam starosta kłodzki wówczas (niestety) p. Baldy.
~zdegustowany
2014-05-20 08:48:19
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: -1
A może już czas zmian w starostwie ?
~Erol
2014-05-19 22:09:56
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Że czasami jak się coś wklepie to pokazuje że SPAM.
~Erol
2014-05-19 22:05:43
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ale że co spam?
~sobie tak myślę
2014-05-19 20:07:27
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dlaczego spam?
~jaskier
2014-05-19 16:00:13
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 4
skradzionymi rzeźbami nie chce bo to wiejskie i właściciela nie interesuje historia