Daniel Keon z MLS do zespołu Miedzi Legnica (FILMY)

| Utworzono: 2014-05-19 20:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-19 20:09

Keon ma 27 lat i występuje na pozycji środkowego, defensywnego pomocnika. W reprezentacji Trynidadu i Tobago jest podstawowym zawodnikiem od 2008 roku – rozegrał w tym czasie 59 spotkań, w których zdobył 14 bramek.
W najnowszym rankingu FIFA Polska zajmuje 72., a Trynidad i Tobago 74. miejsce. Reprezentacja Trynidadu i Tobago wystąpiła na mundialu w 2006 roku. W 2010 i 2014 roku, już z Keonem w składzie, nie zakwalifikowali się do finałów MŚ.
W 2010 roku Daniel Keon pomógł wygrać rozgrywki USSF Division 2 Professional League (dawniej w USA odpowiednik I ligi polskiej) portorykańskiemu klubowi Puerto Rico Islanders, po czym trafił do Major League Soccer. Przez ostatnie trzy sezony bronił tam barw drużyny Philadelphia Union, w której rozegrał ponad 60 meczów. Swego czasu Keon był na testach w Manchesterze United, a kilka lat później w West Ham United, ale ostatecznie nie podpisał kontraktu.

 

Fenomenalny gol pomocnika w spotkaniu MLS Philadelphia Union - Houston Dynamo:

Daniel Keon w akcji z najmłodszymi adeptami futbolu:


W niedzielę późnym wieczorem Keon przyjechał do Legnicy, gdzie podpisał przedwstępny 3-letni kontrakt z Miedzią. Teraz przed nim testy medyczne i wydolnościowe. Jeśli je przejdzie, będzie trenował z zespołem Miedzi do końca rozgrywek i zostanie w Legnicy do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu, by lepiej się zaaklimatyzować.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.