Lubin czy Lublin? Decydujący mecz o złoto szczypiornistek

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-05-24 09:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-24 09:48

Mecz w miejscowej hali Globus rozstrzygnie losy mistrzowskiego tytułu w sezonie 2013/2014. Do tej pory oba zespoły wykorzystywały atut własnego parkietu. Lubinianki przed spotkaniami u siebie były w trudnej sytuacji, gdyż przegrywały w rywalizacji play-off już 0:2. Wytrzymały jednak olbrzymią presję i zdołały wyrównać losy finałowej batalii. Hart ducha i determinację podopieczne Bożeny Karkut pokazały zwłaszcza w czwartym meczu finałowym. Zagłębie w drugiej połowie przegrywało z MKS-em już 9:14. Niesamowity zryw lubinianek pozwolił im jednak odwrócić losy spotkania i wygrać ostatecznie 17:15.

To zwycięstwo z pewnością podbudowało morale siódemki z Dolnego Śląska przed decydującą konfrontacją. Za drużyną z Lublina przemawiać będzie natomiast w meczu nr 5 atut własnego parkietu.

Statystyka jest korzystna dla drużyny z Lublina. Z ośmiu finałowych potyczek z Zagłębiem - lublinianki na swoją korzyść rozstrzygnęły aż siedem. Miedziowe tylko raz - w 2011 roku - okazały się lepsze, zdobywając jedyny w historii klubu złoty medal mistrzostw Polski.

Początek dzisiejszego decydującego starcia w Lublinie o godzinie 15.45.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.