Kto do sejmu w miejsce nowych europosłów?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-05-26 09:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-26 09:45
A|A|A

Przemysław Czarnecki fot. Facebook/CzarneckiPrzemysław

Mandaty europosłów najprawdopodobniej zdobędą: Bogdan Zdrojewski (PO), Dawid Jackiewicz (PiS), Lidia Geringer de Oedenberg (SLD), Danuta Jazłowiecka (PO), Robert Jarosław Iwaszkiewicz (Nowa Prawica) i Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS) choć los tego ostatniego rozstrzygnie się dopiero po godz. 18.

Wyjazdy dolnośląskich polityków do Brukseli zmienią układ sił w regionie - mandat dla Bogdana Zdrojewskiego oznacza, że do Sejmu wróci Aldona Młyńczak, posłanka PO ubiegłej kadencji. Powiększy się też grono...Czarneckich na polskiej scenie politycznej. Wygrana Dawida Jackiewicza oznacza, że w polskim Parlamencie zastąpi go Przemysław Czarnecki, syn Ryszarda. Do sejmu, jeżeli mandat zdobędzie Kazimierz Michał Ujazdowski, trafi Piotr Babiarz.

Aldona Młyńczak - polska polityk, architekt, poseł na Sejm V i VI kadencji.  Pracowała we wrocławskich biurach projektów w latach 1985–1991, od 2002 roku prowadziła własną działalność gospodarczą, następnie zajmowała się doradztwem inwestycyjnym.

Pełniła m.in. funkcję radnej Osiedla Ołtaszyn we Wrocławiu, a od 2002 radnej wrocławskiej rady miejskiej. W wyborach parlamentarnych w 2005 z listy PO została wybrana na posła V kadencji w okręgu wrocławskim.

W wyborach w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski. W wyborach w 2011 bezskutecznie ubiegała się o reelekcję. W Sejmie zastąpi Bogdana Zdrojewskiego.

Przemysław Czarnecki - syn europosła Ryszarda Czarneckiego. Z wykształcenia jest prawnikiem. W wyborach do Sejmu w 2011 roku startował z ostatniego miejsca na liście PiS, zdobył w okręgu wrocławskim 6222 głosy. Zajął piąte miejsce spośród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Przejmie w Sejmie miejsce po Dawidzie Jackiewiczu. Przyszły poseł ostatnio był na stażu przy klubie parlamentarnym PiS w Sejmie, więc zna polityczne realia.

Portalowi prw.pl mówi, że przede wszystkim cieszy się z dobrego wyniku partii i jest gotów zmierzyć się z wyzwaniem, czyli byciem posłem. Przemysła Czarnecki dodaje, że jeszcze kilka miesięcy temu nie spodziewał się takiego efektu tej kampanii.

Piotr Babiarz - jest od 18 lat związany z Wrocławiem. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na co dzień koordynator ds projektów statutowych dolnośląskiego PCK.

W 2001 roku zaangażował się w budowę Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

Od 2004 roku nieprzerwanie pełnię funkcję sekretarza struktur okręgowych PiS. Jest członkiem władz krajowych partii. Od 2006 roku pełni mandat radnego Rady Miejskiej. Zastąpi w Sejmie Kazimierza Michała Ujazdowskiego.

- Z wszelkimi komentarzami chcę poczekać do oficjalnych wyników wyborów - powiedział portalowi prw.pl Piotr Babiarz.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama