Powyborcza debata Radia Wrocław

, Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-26 11:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-26 11:36
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Dawid Jackiewicz  - "jedynka" PIS w okręgu dolnośląsko - opolskim nie krył zadowolenia z wyników. Wiadomo już, że wkrótce będzie pracował w Brukseli:

Platforma Obywatelska wprowadza dwóch swoich kandydatów: Bogdana Zdrojewskiego, który otrzymał jeden z lepszych wyników w kraju pod względem liczby oddanych głosów. Krzyżyk przy jego nazwisku postawiło ponad 170 tys. osób.

Druga jest Danuta Jazłowiecka. Renata Granowska z PO mówiła jednak na naszej antenie, że jej partia ma o czym myśleć:

SLD jest trzecią partią, która wchodzi do Europarlamentu. Marek Dyduch z Sojuszu również nie ukrywał, że wynik mógł być lepszy:

Nieco ponad 7 procent wyborców oddało swój głos na Nową Prawicę Janusza Korwin Mikkego - ten wynik zaskoczył wielu polityków, niezależnie od opcji. Jak się okazuje, większoć jego elektoratu to ludzie bardzo młodzi - często ci, dla których wczorajszy plebiscyt był pierwszym w życiu.

Jak mówił Rafał Kubacki z PSL, Korwin Mikke wiedział doskonale co wiedzą i o czym rozmawiają młodzi:Senator Jarosław Obremski z Obywatelskiego Dolnego Śląska zaznaczał na naszej antenie, że lider Nowej Prawicy wskazywał na patologie, które w wspólnocie widzi wiele osób:Z kolei Renata Granowska uważa, że wynik Janusza Korwin Mikkego nie jest początkiem politycznej kariery Nowej Prawicy:


 

Posłuchajcie całej debaty:

Cz. I

Cz. II

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama