Dobre strony rozpoczęły się barwną paradą

Ewa Zając | Utworzono: 2014-05-29 13:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-29 13:41
A|A|A

Impreza miała rozpocząć się paradą uczniów szkół podstawowych  po wrocławskich ulicach, zamiast tego barwny pochód przemieszczał się w hali dworca głównego, gdzie targi się odbywają. Dzieci przebrane za ulubione postacie z bajek przekonywały podróżnych, że warto czytać książki:Wieczorem o godz. 19 w Imparcie rozpocznie się uroczysta gala, podczas której zostanie wręczona nagroda dla najlepszej książki dla dzieci. Na konkurs bajkowy nadesłano 44 prace,  pięć książek znalazło się w ścisłym finale. Są to: "Na wysokiej górze" Krystyny Miłobędzkiej i Iwony Chmielewskiej,  "Szczęśliwi rodzice" Laëtitiy Bourget i Emmanuelle Houdart, "Chusta babci" Åsa Lind i Joanny Hellgren,  "Cztery zwykłe miski" Iwony Chmielewskiej oraz "Pomelo i przeciwieństwa" Ramony Bădescu i Benjamina Chauda.

Zwycięzca otrzyma  czek na 30.000 zł, statuetkę, której autorką jest Agata Brożek oraz grawerowane luksusowe pióro. Imprezę uświetni koncert "Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" Doroty Miśkiewicz & Kwadrofonik.

Targi potrwają do 1 czerwca. Przez cztery dni na dzieci, młodzież i ich rodziców czekać będzie sporo atrakcji - o0d możliwości zdobycia autografów znanych autorów, poprzez warsztaty z pisarzami, detektywistyczną grę miejską, ogromną grę planszową przed dworcem PKP, piknik i zabawę w Parku Staromiejskim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama