Małachowski drugi na mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-06-06 06:47

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Pekinu Piotr Małachowski ze Śląska Wrocław z rezultatem 65,86 zajął drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Wygrał mistrz olimpijski, świata i Europy Niemiec Robert Harting - 68,36. Polak pozostał liderem klasyfikacji generalnej całego cyklu. Robert Urbanek z wynikiem 63,70 uplasował się na piątej pozycji.

Ponadto Marcin Lewandowski był trzeci w biegu na 800 metrów. Czwarte miejsce w rywalizacji kobiet na tym samym dystansie zajęła Angelika Cichocka. W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Krystian Zalewski był piąty, a Mateusz Demczyszak ze Śląska Wrocław zajął dwunaste miejsce. Na piątej pozycji konkurs skoku o tyczce ukończyła Anna Rogowska a ósme miejsce w trójskoku zajął Karol Hoffmann.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi już w środę w Oslo.