Chcieli złapać kunę, zrobili pułapki z kleju (UWAGA, SZOKUJĄCE ZDJĘCIA)

| Utworzono: 2014-07-07 14:06 | Zmodyfikowano: 2014-07-07 14:10
A|A|A

Zdjęcia: Ekostraż

- Kuny nie są najbardziej lubianymi zwierzęcymi mieszkańcami miast. Ta bardzo młoda osłabiona kuna miała pecha przedostać się do jednego ze sklepów na ul. Sądowej we Wrocławiu, gdzie postanowiono ją zwalczyć zespołem zabiegów zwanym deratyzacją. Nie mają one niczego wspólnego z humanitarnym traktowaniem zwierząt, ale też nie muszą, bo przecież ukierunkowane są na "likwidację szkodnika - alarmuje Ekostraż.

Jak czytamy w komunikacie, na kunę polowano przed całe dni 5 za pomocą m.in. żywołapki, "zatrutych" jaj oraz tacek wysmarowanych bardzo mocnym klejem, do których zwierzę miało się po prostu przykleić. Kuna pokonała wszystkie te pułapki, chociaż nie wyszła z nich bez szwanku.

Jej kontakt z magicznymi tacami zaowocował tym, że kuna następnie po prostu przyklejała się do ścian, elementów wyposażenia sklepu, regałów, kartonów, a do niej z kolei przyklejały się wszelkie śmieci z otoczenia, zalepiając jej nos i oczy. Ostatecznie jakimś cudem ledwie żywe zwierzę przeczołgało się ze sklepu do okolicznej apteki, skąd trafiło do nas - opowiadają pracownicy Ekostraży.

Na koniec miłośnicy zwierząt dodają:

My nie mieliśmy już jednak kogo ratować, komu pomóc. Stan oblepionej śmieciami i lepiącej się kuny był dramatycznie zły, praktycznie ledwie żyła. Stąd też już nic poza skróceniem jej cierpienia nie mogliśmy zrobić. Poziom odwodnienia i wyniszczenia jej organizmu świadczy o tym, że tej pomocy potrzebowała już 5 dni wcześniej. Zamiast tego, wtedy postanowiono jednak kunę likwidować, a nie ratować. I ostatecznie to się udało.

Na pytania internautów, czy o sprawie zostanie powiadomiona prokuratura, Ekostraż na swoim profilu na Facebooku odpowiada:

Rozważamy, chociaż zgodnie z polskim prawem, znęcać się nad zwierzętami można wyłącznie z winy umyślnej i wyłącznie w zamiarze bezpośrednim, stąd też działania takie raczej nie zostaną uznane za noszące znamiona czynów zabronionych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~potroszke
2017-06-05 10:43:56
z adresu IP: (195.117.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na kuny są bardzo skutecznie i do tego humanitarne sposoby tylko trzeba trochę pomyśleć. U mnie sprawdziła się pułapka żywołowna od rmax. Koszt to jakieś 90 zł a jest bardzo skuteczna i szybka. U nas w dwa dni kuna się złapała :)
~humanitarny
2015-10-07 14:02:23
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
w koncu jakas sprawdzona metoda na kune:) na weekend wyprobuje "klejący" sposób:D
~zuza
2015-10-05 19:50:29
z adresu IP: (2.99.xxx.xxx)
Ocena: -4
chory czlowieku mam nadzieje ze zdechniesz
~tomeks
2015-08-08 23:27:25
z adresu IP: (85.198.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wygląda na psa a nie na kunę... zastanawiające , kto nas chce zrobić w kunę.. pzrepraszam ...w konia
~Gabii
2015-08-04 14:00:47
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie lepiej złapać do klatki i wywieść do lasu lub pobliskiego parku ? ZłaXmasy jebXane -,- najwyraźniej takie chXuje jak wy to nie myślą no bo poco to przecież tylko zwierzę -,-
~Gabii
2015-08-04 13:57:43
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak tak można ?!! Rozumiem ze drapieżnik i wg , ugryzła mi kota z 2 - 3 razy ale to ? TO PRZESADA ! Ciekawe czy wam tak by było miło gdybyście zostali klejem oblepieni -,- Myszko, nornice, krety itd. też mi ich żal - ale to jest chore i po za tym np. myszki nie są objęte ochroną zXłXaXmXaXsXy !!
~Edyta
2014-07-09 20:22:53
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -14
CHILI : Zamieniłeś głowę na kapustę ?... Zwierzęta te są objęte ochroną gatunkową w naszym kraju – nie można ich uśmiercać. ............to właśnie KUNA niszczy szkodniki : myszy, szczury.....czarna, tępa maso....
~chilli
2014-07-07 16:39:42
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: -19
Kuna to szkodnik gorszy od szczura. Miłośnicy zwierzątek zmieniliby zdanie jakby kuna pogryzła ich kotka/pieska lub uśmierciła wszystkie wiewiórki w okolicy. Skoro tak rozpaczacie nad losem jednego szkodnika to dlaczego nie ma podobnych artykułów o szczurach, nornikach i myszach? Jak wam szczury biegają po piwnicy to proponuję je dokarmiać!
~Andzia
2014-07-07 16:23:36
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 5
boze za za czlowiek mu to zrobil racja!!!To nie czlowiek to bydlak!!!!mam nadzieje ze prawo będzie surowe dla bydlaka!!!!!
~kasia
2014-07-07 16:22:50
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 14
co za bydle!!!!!!!!!za to powinien trafic do pudla!!to jest znęcanie sie nad zwierzętami!!!!!!!!!!!!!
~Kasia
2014-07-07 15:34:37
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -9
Tego sklepikarza to bym za jaja do góry nogami powiesiła, żeby poczuł jak to fajnie, jak ktoś się znęca nad nim !
~k.m.
2014-07-07 14:59:11
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 6
No to teraz wszyscy ci co mają problem z kuną a jest ich całkiem sporo zaczną naśladować pomysłowego sklepikarza :(
~Aaa
2014-07-07 14:25:12
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: -4
A jak można humanitarnie pozbyć się kuny?