Kolarze-studenci na start! Początek AMŚ w Karkonoszach

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-08 13:05 | Zmodyfikowano: 2014-07-08 13:06
A|A|A

Dziś o 17.00 na jeleniogórskim pl. Ratuszowym oficjalne otwarcie imprezy, a od jutra sporo ścigania - zarówno na szosie jak i na górskich trasach. Na liście uczestników są kolarze z Europy, Azji, Ameryki, Oceanii, a nawet Afryki.

Liderami 20-osobowej reprezentacji Polski będą znani z profesjonalnych kolarskich występów: Marek Konwa (MTB), Paula Gorycka oraz aktualna mistrzyni Polski w parach na szosie Monika Brzeźna, która reprezentuje Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław. Oprócz niej w składzie znalazło się jeszcze trzech studentów dolnośląskich uczelni: Piotr Kurczab i Marcin Kawalec z Politechniki Wrocławskiej (MTB) oraz Bartosz Zając z PWSZ Wałbrzych (kolarstwo szosowe).

Rywalizacja będzie z pewnością bardzo ciekawa i widowiskowa, gdyż jeleniogórskie trasy są wyjątkowo trudne. Sporą atrakcją dla wszystkich miłośników rowerowej jazdy będzie zaplanowany na sobotę wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race”. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na trasie, na której rywalizować będą kolarze z całego świata. Jest to runda wyznaczona przez wicemistrzynię olimpijską z Pekinu w MTB Maję Włoszczowską, która jest patronem jeleniogórskich AMŚ. Organizatorzy na zgłoszenia w wyścigu dodatkowym czekają do 10 lipca. Na uczestników czekają premie pieniężne oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

 

Harmonogram mistrzostw:

8 lipca (wtorek): godz.17.00 Ceremonia Otwarcia mistrzostw (Plac Ratuszowy)

9 lipca (środa): 11.00 (K), 12.30 (M) kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas (Jelenia Góra-Podgórzyn- Sosnówka – Podgórzyn – Jelenia Góra).

10 lipca (czwartek): 10.30 (K), 12.30 (M) kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego (Jelenia Góra – Podgórzyn – Sosnówka – Borowice – Podgórzyn – meta Jelenia Góra).

12 lipca (sobota): 11.30 (K), 13.00 (M) kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas (Park Paulinum). 14.30 - wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race".

13 lipca (niedziela): 11.30 (K), 13.30 (M) kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego (Park Paulinum).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama