Michał Przysiężny podwójnie przegrany w Newport

| Utworzono: 2014-07-08 21:31 | Zmodyfikowano: 2014-07-08 21:31

Nie takiego startu w Stanach Zjednoczonych spodziewał się Michał Przysiężny. Liczył na pewno na lepszą grę i lepsze rezultaty. Start w Newport jednak potwierdził, że jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji. Wczoraj przegrał z Izraelczykiem Dudim Selą 1:6 i 6:7 w spotkaniu pierwszej rundy singla tego turnieju tenisowego zaliczanego do ATP Tour. Tenisista wrocławskiego Matchpointu dziś pożegnał się z deblem. Uległ wspólnie z Amerykaninem Kevinem Kingiem duetowi amerykańsko-australijskiemu Austin Krajicek - John Patrick Smith. 7:5, 2:6, 6:10.  Humoru polskim tenisistom i kibicom nie poprawia też najnowsze zestawienie rankingu ATP. Jerzy Janowicz spadł z 25. na 51. miejsce w rankingu tenisistów ATP Tour. Liderem został triumfator Wimbledonu Serb Novak Djokovic. Na trzecią pozycję awansował finalista turnieju w Londynie Szwajcar Roger Federer. Michał Przysiężny z Matchpointu Wrocław zajmuje 134. miejsce, zaś Łukasz Kubot z wrocławskiego KKT, ubiegłoroczny ćwierćfinalista Wimbledonu, który w tym roku zakończył w nim udział na trzeciej rundzie, spadł z 72. aż na 137. pozycję.