Mieszkańczy Żarowa czekali na ten basen 18 lat (ZDJĘCIA)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2014-07-11 10:22 | Zmodyfikowano: 2014-07-11 11:15
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

To bez wątpienia najbardziej wyczekiwana inwestycja w Żarowie. Kilkanaście lat temu udało się nawet wylać część fundamentów, jednak potem prace zatrzymały potężne problemy finansowe gminy.  Teraz władze zapewniają, że mają pieniądze i na pewno się uda. Na plac przy ulicy Piastowskiej już wjechał ciężki sprzęt. Basen ma mieć dwadzieścia pięć metrów długości do tego brodzik oraz wanna spa. Otwarcie przewidziano na początek 2016 roku.

Inwestycja rozpoczęła się od  prac porządkowych i wyburzeniowych. Teren przy ulicy Piastowskiej musi też zostać wyrównany. Potem zaplanowano kolejne etapy: postawienie słupów i ścian zewnętrznych. Wykonawca daje sobie na to dwa miesiące. Cały budynek trzeba też przykryć, wybudować klatkę schodową itd. Całość pochłonie 9 milionów złotych.  Część z tych pieniędzy – konkretnie 2,5 mln złotych – gmina pozyskała ze środków Funduszu Rozwoju Kultury, w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016”. Konieczne było także wyemitowanie miejskich obligacji w kwocie 3 mln złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama