Mistrz kraju we Wrocławiu! Sparta podejmie Falubaz

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-13 09:42 | Zmodyfikowano: 2014-07-13 10:14
A|A|A

fot. Facebook

Pierwotnie Sparta miała zmierzyć się na własnym torze z Falubazem 29 czerwca. Wówczas jednak wrocławianie poprosili aktualnych mistrzów Polski o przełożenie spotkania. Swój wniosek argumentowali prognozami pogody, które przewidywały burze i intensywne opady deszczu w dniu spotkania.

Po dziewięciu kolejkach Sparta zajmuje przedostatnie, siódme miejsce w tabeli, a Falubaz jest drugi. W pierwszym meczu w Zielonej Górze gospodarze wygrali 51:39. Menedżer Sparty wciąż szuka optymalnego zestawienia zespołu, które przyczyniłoby się do lepszej postawy wrocławian na torze. W dzisiejszej potyczce z Falubazem Piotr Baron dokonał jednej zmiany w porównaniu do ostatnich meczów - słabo spisującego się Juricę Pavlica zastąpi Zbigniew Suchecki.

Roszada ta nie zmienia faktu, że zdecydowanym faworytem starcia na Olimpijskim będą goście. Falubaz we Wrocławiu wystąpi w optymalnym zestawieniu. Do drużyny mistrza Polski po kontuzji wrócił już Piotr Protasiewicz oraz zmagający się ostatnio z drobnymi urazami: Aleksandr Łoktajew oraz junior Kamil Adamczewski.

Ciekawie zapowiadają się dziś zwłaszcza pojedynki liderów obu drużyn i uczestników Grand Prix - Taia Woffindena i Jarosława Hampela. Anglik po słabszym początku sezonu radzi sobie coraz lepiej. Po udanym występie w sobotnich zawodach o GP Wielkiej Brytanii na torze w Cardiff powrócił na fotel lidera klasyfikacji generalnej IMŚ. By urwać punkty mistrzowi kraju, do postawy Anglika muszą jednak dostroić się poziomem pozostali żużlowcy Betardu Sparty. Tak jak rok temu, gdy ambitnie walczący wrocławianie potrafili zremisować na Stadionie Olimpijskim z faworyzowanym Falubazem.

Prezentacja rozpocznie się o godz. 17.45, start pierwszego biegu zaplanowano na godz. 18.00.

Awizowane składy:

Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Aleksandr Łoktajew
3. Jarosław Hampel
4. Andreas Jonsson
5. Piotr Protasiewicz
6. Kamil Adamczewski

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Zbigniew Suchecki
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Troy Batchelor
14. Patryk Malitowski

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama