Dni Kultury Regionalnej w Szymanowie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-15 14:49 | Zmodyfikowano: 2014-07-16 17:16
A|A|A

fot. Anna Skupień (Radio Wrocław)

Z góry lał się żar, ale warto było podnosić głowy ku słońcu. Niebo nad Szymanowem było bowiem areną podniebnych atrakcji. Widzowie mogli zobaczyć skoki spadochronowe, loty szybowcowe i pokazy akrobacji, na ziemi natomiast dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt lotniczy z aeroklubu wrocławskiego. Odważniejsi mogli poszybować kilkadziesiąt metrów głową w dół na bungee.

Ponad 30-stopniowy upał nie odebrał wigoru artystom na estradzie. Występy z przytupem rozpoczęły zespoły folklorystyczne. Rozgrzana słońcem publiczność szukała ochłody przy przygotowanych przez strażaków zraszaczach, a zespoły na scenie dzielnie grały, śpiewały i tańczyły w swoich, bynajmniej nie letnich, ludowych strojach. Wśród nich były m.in. znane z Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław – Strupinianie i Strzeszowianki.

Potem przyszła pora na bardziej nowoczesne brzmienie. Na scenie zaprezentowali się m.in. Estera Wrona, Hoverla oraz byli uczestnicy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław z zespołu Kefir Band. Wieczór należał do gwiazd. Nie tylko na niebie. W finale imprezy wystąpiły Ewa Farna i Ewelina Lisowska.

Przez cały dzień wolontariusze zbierali pieniądze na pomoc dla innego znanego artysty, pochodzącego z powiatu trzebnickiego - Tomasza „Kowala” Kowalskiego. Gwiazdor telewizyjnego show Must Be the Music”, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu, potrzebuje środków na kosztowne leczenie i rehabilitację.

Gospodynie i gospodarze z poszczególnych wsi i miasteczek powiatu od rana z dumą prezentowali na stoiskach swoje specjały kulinarne. Na stołach królowały: trzebnicki cydr, litewski chłodnik i bigos, choć nie zabrakło także tradycyjnej pajdy chleba z domowym smalcem. Ludowe smakołyki rozpływały się w ustach. I zapewniam, że to nie z powodu wysokiej temperatury!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama