Muzycy na szlaku. Piękna muzyka w pięknych wnętrzach

| Utworzono: 2014-07-20 12:24 | Zmodyfikowano: 2014-07-20 12:22
A|A|A

Magdalena Blum - dyrektor artystyczna i Magda Kulig - dyrektor generalna; fot. M. Kujda

Już po raz drugi zabytkowe budowle naszego regionu są sceną dla artystów z kraju i zagranicy, którzy wykorzystują te nietypowe wnętrza aby podzielić się swoją miłością do muzyki poważnej i jazzowej. To z jednej strony okazja, aby uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu kulturalnym, ale też szansa do poznania zabytku, na co dzień może niezauważanego.

Sam zabytek też może skorzysta. Jak przekonują organizatorzy, wiekowe kościoły to skarb tych terenów i musimy o nie zadbać, bo wiele się sypie na naszych oczach. - Tu nie chodzi o tanie wzruszenia - przekonuje Borysław Zatoka:

Magdalena Kulig dyrektorka festiwalu i doskonała mazzosopranistka w jednej osobie podkreśla, że jest miejsce też na wzruszenia:

W niedzielę kolejna festiwalowa odsłona. W 16 wiecznym kościele w Konradowie (gmina Lądek Zdrój) usłyszymy polską lirykę wokalną Mieczysława Karłowicza, koncert klarnetowy B-dur Karola Kurpińskiego oraz Concierto para quinteto na saksofon i smyczki Astora Piazzolli.

Na klarnecie zagra węgierski muzyk Bence Szepesi, zaśpiewa Magdalena Kulig a towarzyszyć im będzie orkiestra InterCamerata pod dyrekcją Jana Jakuba Bokuna.

Dolnośląski Festiwal Muzyczny jest wydarzeniem cyklicznym, a tegoroczna edycja trwa od kwietnia do października 2014 r. Podczas festiwalu swój repertuar prezentują uznani artyści m.in. Piotr Damasiewicz, Anna Jeruć- Kopeć, Aleksandra Kubas-Kruk, Tomasz Krzysica, Alex Tsilogiannis, Bence Szepesi, Orkiestra i Chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, Jan Jakub Bokun, Magdalena Blum.

Kolejne wydarzenia Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego:

15 sierpnia godz. 19.00 Kościół św. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Wolfgang Amadeusz Mozart, Exsultate, jubilate, Nicola Porpora, Salve Regina, Anna Jeruć-Kopeć – sopran, Magdalena Kulig – mezzosopran, Orkiestra Intemperata

7 września godz. 19.00 Stary Wielisław, Koncert kameralny

12 października godz. 19.00 kościół św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach, Litanie J. Wański

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama