Remonty, naprawy, kontrole... Tutaj postoisz w korkach

| Utworzono: 2014-07-22 15:42 | Zmodyfikowano: 2014-07-22 17:35
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (archiwum prw.pl)

Dobiega końca remont na moście Pokoju we Wrocławiu. Robotnicy wymieniali dylatacje i rozjazd na torowisku tramwajowym. Prace trwały prawie 4 tygodnie. - Bardzo pomogła nam pogoda, nie było też żadnych niespodziewanych utrudnień - mówi rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur:

Od soboty tramwaje linii 2 i 10 w obu kierunkach wracają na swoją trasę przez Most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Szczytnicką.

Z kolei w nocy z piątku na sobotę rozpocznie się remont torowiska na ulicy Kołłątaja od Rejtana do Piłsudskiego. W związku z tym przez cztery doby autobusy nocne pojadą objazdami od ulicy Kołłątaja przez ulicę Kościuszki, Dworcową i Piłsudskiego do ulicy Peronowej z pominięciem przystanku "Dw. Główny" przy skrzyżowaniu ulicy Kołłątaja i Rejtana.

Utrudnienia szykują się też koło tymczasowego mostu Widawskiego, który znowu idzie do kontroli. Przejazd przez tą wrocławską przeprawę będzie utrudniony w czwartek, między 09:30 a 12:30. Kierowcy, którzy drogą krajową numer 5 wjeżdżają lub wyjeżdżają ze stolicy Dolnego Ślaska, powinni uważać na zatory. Most Widawski jest złożony z gotowych elementów, które trzeba co 30 dni podokręcać i przesmarować - mówi rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur:

Od jutra z problemami muszą liczyć się też kierowcy jadący ul. Grabiszyńską. W związku z remontem torowiska na ulicy Grabiszyńskiej, ruch przy cmentarzu może być prowadzony wahadłowo. Jak zapewnia jednak Marek Szempliński, te utrudnienia - jeśli wystąpią - potrwają kilkadziesiąt minut w ciągu dnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama