Meronk o włos od podium w golfowych Mistrzostwach Polski

Kamil Wanzek | Utworzono: 2014-07-23 22:35 | Zmodyfikowano: 2014-07-23 22:37

W turnieju w Pasłęku, w randze europejskiej ligi Pro Tour, rywalizowało 90 zawodników z 14 krajów. Pierwsze miejsce zajął Austriak Berni Reiter. Drugą pozycję wywalczył  reprezentant Niemiec, Sean Einhaus. A z ostatniego miejsca na podium mógł się cieszyć, drugi z Niemców Sebastian Heisele.

Multimedalista Mistrzostw Polski 21-letni Meronk, który w ubiegłym roku pasłęcki turniej zakończył na 18. pozycji, tym razem był blisko brązu. W finale stracił jednak punkty gwarantujące medal. Zajął piąte miejsce choć do 9. dołka był wiceliderem turnieju. Poza Meronkiem w finałowej rundzie rywalizowało czterech Polaków, wśród nich kolejny zawodnik Toyi Wrocław Mateusz Gradecki, który zakończył zmagania na 21 miejscu.