Jędrzejak awansował do finału IMP na żużlu, pech Janowskiego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-27 20:45

Obaj zawodnicy zgromadzili po 13 punktów. O pierwszym miejscu żużlowca Unii Leszno zadecydowała większa liczba zwycięstw biegowych. Zengota czterokrotnie mijał linię mety na pierwszej pozycji, Jędrzejak - 3 razy. Zawodnik Betardu Sparty ponadto dwa razy był drugi. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów leszczyńskiej Unii - Przemysław Pawlicki.

Oprócz tej trójki awans do finału, który zostanie rozegrany w Zielonej Górze, uzyskał jeszcze Krzysztof Jabłoński. Rezerwowym będzie natomiast Kamil Adamczewski.

Przykrą niespodziankę sprawił inny z wrocławskich żużlowców - Maciej Janowski. Były mistrz świata juniorów nie zdołał awansować do finału, zajmując w Opolu 7. miejsce. Zawodnik Sparty zgromadził 9 punktów. Mogło być ich więcej, gdyby nie pech, który dopadł wrocławianina w...13 biegu. Tuż po starcie zdefektowała wówczas maszyna Janowskiego.

Warto dodać, że w półfinale mistrzostw Polski wystartowało tylko 13 żużlowców. Do Opola z różnych powodów nie przyjechali Mirosław Jabłoński, Piotr Dym i Adrian Miedziński. Nie dotarli także dwaj rezerwowi - Marcin Rempała oraz Damian Adamczak.

Drugi turniej półfinałowy rozegrany zostanie w poniedziałek w Rawiczu. Wystąpi w nim trzeci z żużlowców Betardu - Patryk Malitowski. Junior Sparty startował dziś w finałowych zawodach Srebrnego Kasku w Krośnie. Zdobył 10 punktów i zajął 5. miejsce. Trofeum wywalczył Piotr Pawlicki z Unii Leszno (14 pkt.).