Nowe Horyzonty: Pierwszy weekend za nami (POSŁUCHAJ)

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-07-28 14:02 | Zmodyfikowano: 2014-07-28 14:15

Nagrodzony w Cannes za scenariusz film uświadomił jak słaba jest jednostka w starciu z systemem, z władzą – mówili widzowie. Posłuchaj:

Bardziej optymistyczna wydawała się już nawet wizja świata Michela Houellbecqua, w co przed festiwalem trudno było uwierzyć. Film o fikcyjnym porwaniu pisarza zaskoczył widzów dużą dawką humoru. Posłuchaj:

Interpretacjom wymknęła się z kolei adaptacja prozy Cormaca McCarthy'ego. „Dziecię boże” to jeden z najgoręcej dyskutowanych filmów festiwalu. O precyzyjne zdanie na jego temat trudno nawet fachowcom – przyznają m.in krytyk filmowy Michał Hernes i filmoznawczyni Małgorzata Kozubek. Posłuchaj:

W weekend nie brakowało filmów muzycznych. Fanom spodobał się dokument o ostatnim koncercie grupy Pulp. Wrażenie zrobił film Bjork-Biophilia, z zapisem koncertu wokalistki.

Dzisiaj w programie festiwalu m.in przewrotny film Kumiko. Seans o 21.45 poleca Roman Gutek:

Nie przegapcie hitu na wrocławskim Rynku, podczas plenerowego pokazu o 22.00 – przestrzega Magdalena Sztorc, jedna z selekcjonerek festiwalu. Posłuchaj:

Także dzisiaj światowa premiera filmu wrocławskiego reżysera Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.