Morderca Agnieszki Kotlarskiej znów zatrzymany (POSŁUCHAJ)

Sylwia Jurgiel, wsp. Michał Hamburger | Utworzono: 2014-08-14 11:44 | Zmodyfikowano: 2014-08-14 12:05
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

Oto kulisy zatrzymania podejrzanego o zaatakowanie nożem obywatela Rumunii we Wrocławiu - do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Obcokrajowiec chciał okraść mieszkanie, w którym przebywał Jerzy L. Prokurator Małgorzata Klaus ujawnia Radiu Wrocław, że podejrzany ma kryminalną przeszłość:

Skazany odsiedział 15 lat więzienia, na wolność wyszedł dwa lata temu. Po ataku na Roma, został aresztowany:

Zabójstwo Agnieszki Kotlarskiej we Wrocławiu to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych w historii Polski. W sierpni 1996 roku Jerzy L. zamordował kobietę na oczach jej 2,5-letniej córki i męża. Podszedł do miss, kiedy ta z rodziną wychodziła z domu. Poprosił ją o rozmowę, a kiedy kobieta odmówiła, zaatakował ją nożem. Ranny został też mąż Kotlarskiej, Jarosław.

Kotlarska urodziła się we Wrocławiu w 1972 roku. Urodziwa nastolatka w wieku lat siedemnastu zgłosiła się do agencji modelek. Dwa lata później wzięła udział w wyborach Miss Polski i zdobyła koronę. Kolejny sukces czekał na nią w Tokio, gdzie zdobyła tytuł Miss International. Kariera rozwinęła się błyskawicznie. Pracowała dla Calvina Kleina i Ralpha Laurena. Miała zdjęcia w najpopularniejszych czasopismach, takich jak "Vogue" oraz "Cosmopolitan". Szczęście zakłócał jej tylko wielbiciel - Jerzy L.

Skrępowana wieloma wyznaniami odpowiadała, że jest zakochana w innym mężczyźnie. Jednak Jerzy L. nie dawał za wygraną. Kotlarska związała się z wrocławskim prawnikiem. Mężczyzna towarzyszył jej podczas trzyletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych i tam postanowili wziąć ślub. Niedługo potem na świat przyszła ich córeczka. Pobyt za oceanem uwolnił modelkę od natarczywego wielbiciela. Mężczyzna jednak pojawił się w jej życiu ponownie w 1996 roku. Być może przypomniał sobie o niej, bo 17 lipca z lotniska JFK wystartował samolot do Paryża - jedenaście minut po starcie maszyna eksplodowała. Nikt nie przeżył tej katastrofy. Właśnie tym samolotem miała lecieć Agnieszka Kotlarska. Nie poleciała, o czym z ulgą pisały polskie media.

Decyzja uratowała jej życie, ale tylko na sześć tygodni. 27 sierpnia, niewiele ponad miesiąc po katastrofie, modelka z rodziną była w swoim domu we Wrocławiu. Jerzy L. postanowił się z nią zobaczyć. Kiedy była miss wyszła z domu razem z mężem i córeczką, Jerzy L. wyciągnął nóż. Mąż został raniony w udo, a Kotlarska została trzy razy ugodzona nożem w klatkę piersiową. Zmarła w szpitalu. Morderca został zatrzymany kilkanaście minut po dokonaniu zbrodni.

Posłuchajcie znakomitego reportażu Jolanty Krysowatej "Jedyna miłość" z 2010 roku:

zdjęcie Agnieszki Kotlarskiej: Bialysnieg (Wikimedia Commons)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~hello
2014-08-16 12:41:23
z adresu IP: (87.101.xxx.xxx)
Ocena: -3
Psychole nie poprzestają na jednym razie. Takie mamy mądre Aparaty Państwowe, a takiego gno.. wypuszczą!!!
~Dupa
2014-08-15 13:10:49
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Poziom artykułu to totalne dno, brak jakiegokolwiek związku pomiędzy dwoma sprawami, artykuł jest o sprawie sprzed lat a tytuł wskazuje coś innego. Nauczcie się pisać albo w ogóle nie piszcie, DNO!
~Gora
2014-08-15 10:29:14
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: -2
Taka krotka kara za morderstwo pieknej i reprezentujacej Polske na swiecie Polki? Teraz jeszcze inni cierpia.
~noname
2014-08-14 23:50:30
z adresu IP: (195.212.xxx.xxx)
Ocena: 1
gdzie mieszka ten morderca?
~Jarek
2014-08-14 23:46:49
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ten człowiek odbył kare jest prawowitym Obywatelem tego chorego Kraju i ma Prawo do obrony Miru Domowego przed bandytami i cyganami !!! Dlaczego w ten sposób przedstawiacie tę sprawę ?? Jesteście nieprofesjonalni i brak wam wyczucia dziennikarskiego i co najwaźniejsze obiektywizmu i neutralności w takich sprawach !!! Wstyd źe to Polskie Radio
~Jarek
2014-08-14 23:40:30
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 7
O co q...wa chodzi ??? Dlaczego piszecie nie na temat ??? Przecieź on bronił domu przed napadem cygańskiego śmiecia !!! Czy w tym rozmodlonym Kraju własny Obywatel nie ma Prawa do obrony przed napaścią bandyty i złodzeja cygańskiego ???!!!
~radek
2014-08-14 21:29:30
z adresu IP: (94.175.xxx.xxx)
Ocena: 6
tracicie wiernych sluchaczy piszac takie artykuły od dzis chyba wole mielonke w esce niz was cygan z rumuni włamał mu sie na chate, ten zareagował tak samo- jak ja bym zareagował a pracuję w Sądzie, a wy odrazu go oskarżacie o recydywe
~blantka
2014-08-14 20:54:08
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 1
Historia Pani Agnieszki niczym z 'oszukać przeznaczenie'. Chory zabójca ; /
~gebbeth
2014-08-14 20:19:06
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czy wy jesteście już całkiem pop..rdoleni ?? (do PRWPL) Facet bronił domu przed złodziejem do tego cyganem, czyli kimś po kim wszystkiego można się spodziewać a wy piszecie o przeszłości napadniętego tak jakby to było najważniejsze w całym zdarzeniu ??
~tarpan
2014-08-14 18:06:05
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: -6
pierwsza miłość
~Paweł
2014-08-14 15:15:12
z adresu IP: (88.71.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tytuł jak z tabloidu. Moje ulubione radio schodzi na psy.
~Zygi
2014-08-14 14:15:19
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -9
Zdecydowanie w Polsce mamy zbyt liberalne prawo - mordercy, pijani kierowcy chodzą po ulicach
~akuszer
2014-08-14 14:01:00
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 2
Obywatel Rumunii, a jaka narodowość? Poprawność polityczna sięga zenitu.
~Kasia
2014-08-14 13:52:04
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -4
I ten koleś już wyszedł ?! Tak szybko?!
~sid v.
2014-08-14 13:08:25
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bez jaj, co to za tytuł? Siejecie psychozę! Przecież facet bronił swojej własności. Jego wcześniejszy czyn nie ma żadnego znaczenia. PS. Bieg zdarzeń w życiu Agnieszki Kotlarskiej, jak w filmie "Oszukać przeznaczenie".
~Wolność Monarchia
2014-08-14 12:57:58
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -7
Wieszać morderców trzeba publicznie - ku przestrodze!!!
~Kokos
2014-08-14 12:54:29
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 14
Nie rozumiem dlaczego go zatrzymano, skoro Rumun chciał go okraść. Miał prawo bronić swojej własności.
~plapla
2014-08-14 12:51:48
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 9
To bronił się czy zaatakował?
~Pik
2014-08-14 12:31:29
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 3
To nie był Rumun, tylko Cygan. Jeśli się włamał, to powinien się liczyć z tym że dostanie kosę.
~Jakiś
2014-08-14 12:30:45
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Za obrone swojego mieszkania powinien dostać medal
~normalny
2014-08-14 12:21:55
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 11
jak jakiś rumun włamuje się żeby okraść mi mieszkanie, to czym mam się bronić, jak nie nożem?