Znaliśmy zagrożenia - mówi ksiądz o wyprawie do Liberii

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-08-14 12:48 | Zmodyfikowano: 2014-08-14 14:49
A|A|A

Fot. Sylwia Jurgiel (Radio Wrocław)

- Nikt nie zakazał nam wyjazdu do Liberii, decyzja została podjęta wspólnie przez organizatorów, rodziców i uczniów - odpowiedzialni za wyjazd nastolatków do kraju ogarniętego epidemią wirusa eboli tłumaczyli się w czwartek na konferencji prasowej. Ksiądz Jerzy Babiak z Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu podkreślał, że zarówno przed wyjazdem, jak i po powrocie młodzi ludzie byli objęci opieką lekarską:

Słowa księdza potwierdzała też matka jednego z uczestników wyjazdu do Liberii Edyta Papińska:

Od wczoraj informujemy, że pod koniec lipca do Wrocławia wróciła 8-osobowa grupa z Liberii. Wśród nich byli uczniowie Liceum Salezjańskiego, którzy jako wolontariusze pomagali w obozie dla ubogich dzieci w Afryce. Z Liberii wraca właśnie jeszcze jedna uczestniczka - to pełnoletnia mieszkanka Wrocławia. Więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ania
2014-08-19 09:35:12
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Możecie sobie gadać, a ten wirus już jest w Niemczech , chory leży w szpitalu, to blisko nas, boję się :-(
~Marcin O.
2014-08-14 19:10:11
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dziennikarze jak padlinożercy rzucili się na temat a tu niespodzianka - nikt nie choruje, wyjazd został zaplanowany i zorganizowany profesjonalnie - taki ból bo przecież organizował go ksiądz a palikociarnia nie może mu się dobrać do skóry. Księdzu i młodzieży oraz rodzicom gratuluję - to naprawdę wspaniała sprawa nieść pomoc potrzebującym i biednym
~neon
2014-08-14 17:50:59
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -1
żenującą siekę i panikę zrobiły media - dziś ksiądz i rodzice jasno i precyzyjnie wykazali, jakie absurdy się w mediach podaje. Cała grupa od początku była monitorowana przez sanepid, po przyjeździe poddała się badaniom - sanepid znał datę wyjazdu i przyjazdu wcześniej przechodzili specjalistyczne szkolenie na zachowanie w takim miejscu wyprawa była bardzo profesjonalnie przygotowana służby polskie o wszystkim wiedziały - nie było konieczności zastosowania kwarantanny, bo nie było żadnych objawów ogólnie mówiąc - medialna bzdura. A księdzu i rodzicom gratuluję profesjonalnego zorganizowania takiego wyjazdu, który będzie wielkim doświadczeniem dla ich dzieci. To jest prawdziwa nauka odpowiedzialności, dyscypliny i pomocy innym, przy okazji nabywanie wiedzy o świecie. Dla młodych ludzi bezcenne doświadczenia.
~lolo
2014-08-14 17:02:03
z adresu IP: (193.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Sory troche mnie poniosło . Ale człowiek się obawia o zdrowie swoje i bliskich . Po prostu , mamy prawo sie bać . I nic tego nie zmieni. A powiec o czym oni myśleli jak tam jechali ???? Jak ktoś o zdrowych zmysłach może tak bez trosko do tego podchodzić .
~vito
2014-08-14 16:50:35
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Następny douczony. Czytałeś w ogóle o tej chorobie? Po drugie, w strefie tropikalnej zawsze istnieje zwiększone ryzyko zarażenia się jakimś choróbskiem, więc - zgodnie z Twoją logiką - nie powinno się tam w ogóle jeździć. A kto pojedzie tego trzeba zastrzelić po powrocie. Brawo!
~lolo
2014-08-14 16:39:43
z adresu IP: (193.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
jak można być tak nie odpowiedzialnym . wszyscy mamy dzieci , rodzine , bliskich . masakra . pomyślcie ktoś kto jedzie w rejon tak groźnej choroby a później wraca i myśli że jest ok ??? ludzie !!!! po........as ??? jakiś kś. w dupie ma to bo on nie ma dzieci . a my mamy i się martwimy
~lolo
2014-08-14 16:32:44
z adresu IP: (193.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
to tylko 8 kul. nie wielki wydatek . i po kłopocie . idioci
~vito
2014-08-14 16:02:49
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -4
Na szczęście za dużo nie siedzę, choć zdarza się że nieraz muszę przysiąść na dłużej. I wolę rower.
~Ania
2014-08-14 15:39:56
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ale pobiegać ci się przyda, za dużo przy kompie siedzisz :-)
~vito
2014-08-14 15:31:52
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie mierz innych swoją miarą. Po prostu, jeśli ktoś pisze bzdety, tylko po to by komuś dokopać - u mnie nie ma taryfy ulgowej. "Spinka" nie ma nic tu do rzeczy.
~Ania
2014-08-14 15:22:34
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
To idź na siłownię, albo pobiegaj, wyrzuć to z siebie, tą złość i wyluzuj
~vito
2014-08-14 15:20:20
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z czym ostrożniejsi? Kto jeździ w strefy zagrożenia, przechodzi odpowiednie szkolenia. A przedstawianie tej sprawy w mediach to typowa tendencyjna nawalanka z tezą. Mierzi mnie coś takiego, niezależnie od tego kto jest jej adresatem.
~Ania
2014-08-14 14:53:14
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale może dzięki temu ludzie będą jednak ostrożniejsi?
~vito
2014-08-14 14:35:54
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nie - po prostu przeraża mnie manipulacja, jakiej poddawana jest w mediach ta sprawa.
~Ania
2014-08-14 14:08:15
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -2
Vito - jesteś adwokatem diabła, czy co?
~vito
2014-08-14 14:03:50
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bono - przez powietrze ta choroba się nie przenosi. Przestań więc bredzić o kaszlu, czy katarze.
~bono
2014-08-14 13:50:40
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
po pierwsze, świadomość !! Gdyby ten pan w czarnym pomyślał, to nie wysłałby tam tych dzieci, bo : Gdyby jednak jedna osoba była zarażona wirusem i wsiadła do samolotu z katarem, kaszlem (w początkowej fazie choroby) to już byśmy mieli cały samolot ludzi chorych. Może nie powinni się sami stawiać do lecznicy, tylko ktoś powinien ich odebrać z lotniska i przetransportować do izolatki, aby tam przeczekały i sprawdziły czy aby nie są potencjalnie nosicielami (takie 5 tygodni w łóżeczku) Choroba jednak potrafi się dość długo rozwijać. Mam nadzieję że ten pan zanim znów zrobi sobie taki wypad pomyśli dwa razy i naprawdę przeanalizuje ryzyko. Oby tylko wszystko było ok.
~Ania
2014-08-14 13:13:48
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mylisz z Aids
~vito
2014-08-14 13:13:42
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
A Ty na tym forum dzielisz się swoim świadomie?
~edee
2014-08-14 13:04:05
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: -2
swiadomie teraz podziela sie swoim syfem..!