Maratoński dekalog prof. Jana Chmury. Odcinek nr 1

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-08-16 17:47 | Zmodyfikowano: 2014-08-16 17:47
A|A|A

Przez najbliższe tygodnie, do rozpoczęcia wrocławskiego maratonu (14 września), Radio Wrocław wspólnie z prof. Chmurą z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu będzie radzić jak przebiec maraton.

Będziemy mówić o tym jak powinien wyglądać ostatni okres przygotowań i jaki błędów nie popełnić. Rady przydadzą się zarówno doświadczonym biegaczom, jak i początkującym, którzy dopiero pierwszy raz zmierzą się z dystansem ponad 42 kilometrów. Prof. Chmura przygotował dla biegaczy dekalog. Dziś zagadnienia nr 1 i 2:

Prof. dr hab. Jan Chmura jest kierownikiem Katedry Motoryczności Sportowca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest przewodniczącym Rady Naukowej programu „Cały Wrocław Biega”. To wybitny specjalista z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego oraz teorii sportu; autor i współautor ponad 300 prac naukowych, popularno-naukowych i metodyczno-szkoleniowych. Wielką pasją Chmury jest bieganie. Jeżeli mają Państwo pytania do prof. Chmury prosimy o ich zadawanie po tym tekstem lub wysyłanie na adres [email protected] Na najciekawsze udzielimy odpowiedzi w kolejnym spotkaniu z Janem Chmurą, które jest planowane na 23 sierpnia na 17.30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama