Kulig i Skibniewski grają dziś z Niemcami. Walka o Eurobasket

| Utworzono: 2014-08-20 06:28 | Zmodyfikowano: 2014-08-20 06:29

W pierwszym spotkaniu z Niemcami w Toruniu biało-czerwoni wygrali 68:67. Wtedy najlepszymi strzelcami byli Adam Waczyński i Mateusz Ponitka, którzy rzucili odpowiednio 19 i 16 punktów. Gracz Telenetu Ostenda kończył szczególnie ważne akcje w kluczowych minutach meczu. W zespole trenera Emira Mutapcicia wyróżniali się Dennis Schroeder i Heiko Schaffartzik – obaj zanotowali po 16 punktów. Ostatnio w lepszych nastrojach są nasi zachodni sąsiedzi. Wygrali w niedzielę z Luksemburgiem aż 109:49. Wcześniej poradzili sobie na wyjeździe z Austrią, chociaż jeszcze w trzeciej kwarcie wydawało się, że może dojść do niespodzianki. Seria 21:0 na końcu spotkania zadecydowała o zwycięstwie Niemiec. Polacy okazali się ostatnio słabsi od Austrii (81:83), wcześniej pewnie pokonali Luksemburg.

Decydować może dyspozycja dnia. Niemcy mają szeroki skład, podobnie zresztą jak Polska. W naszej kadrze zabraknie Przemysława Karnowskiego. Powoduje to jednak, że więcej minut powinien dostać m.in. Damian Kulig z PGE Turowa Zgorzelec. Środkowy może się okazać bardzo istotnym graczem. Dużo będzie też zależeć od postawy Roberta Skibniewskiego. Rozgrywający Śląska Wrocław przejdzie dziś kolejny tudny sprawdzian. Mecz rozpocznie się o 20. Eliminacje do Eurobasketu 2015 biało-czerwoni zakończą na Dolnym Śląsku. Za tydzień zmierzą się w Lubinie z Austrią.