Koszykarze Śląska Wrocław na podium turnieju w Słupsku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-09-22 10:01 | Zmodyfikowano: 2014-09-22 10:05

Śląsk w weekend rywalizował o Puchar Prezydenta Słupska. W pierwszym dniu turnieju wrocławianie przegrali z Treflem Sopot 59:75. Śląsk był przetrzebiony przez kontuzje. Jeszcze przed wyjazdem wiadomo było, że nie zagra Rocky Trice. Narzekający na ból w łydce - Mantas Cesnauskis - także nie pojawił się na parkiecie. Po czterech minutach meczu z parkietu zszedł Michał Gabiński, który ma ostre zapalenie Achillesa.

Mimo problemów, udało się wygrać mecz o trzecie miejsce. Śląsk pokonał w nim AZS Koszalin 70:62. Spotkanie od początku ułożył się po myśli wrocławian. Gwiazdą Śląska był Aleksandar Mladenović. Serb trafił 10 z 17 rzutów z gry i zdobył 25 punktów, do których dołożył 6 zbiórek i 2 asysty. Dobrze zagrał także Lawrence Kinnard. Amerykanin może nie imponował skutecznością - 10 punktów przy 4/10 z gry - ale fantastycznie grał na deskach, zbierając 15 piłek w obronie. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Jakub Dłoniak. Co prawda miał on źle nastawiony celownik - tylko 2/12 z gry - ale za to dobrze kreował kolegów, mając na koncie 10 asyst, czyli dokładnie połowę dorobku drużyny

W finale turnieju w Słupsku zwyciężył Trefl Sopot, pokonując gospodarzy - Energę Czarnych 77:63.

Dla Śląska był to przedostatni sprawdzian przed startem sezonu. W weekend we Wrocławiu odbędzie się bowiem jeszcze turniej towarzyski o puchar Mieczysława Łopatki. Gospodarze zagrają w nim z rumuński CSU Asesoft Ploiesti i włoskim Banco Di Sardegna Sassari. W zawodach weźmie jeszcze udział PGE Turów Zgorzelec, z którym z kolei Śląsk zmierzy się na wyjeździe już 1 października, w ramach meczu o Superpuchar Polski.