Protest mieszkańców wrocławskiego Zakrzowa (FOTO)

Przemek Gałecki | Utworzono: 2014-09-30 08:04 | Zmodyfikowano: 2014-09-30 09:52
A|A|A

zdjęcia: Przemek Gałecki (Radio Wrocław)

Protestujący domagają się budowy chodników. Zgodzili się przepuszczać samochody co 15 minut.

Na całym osiedlu trwają prace wodociągowców. MPWiK przyłącza domy do miejskiej kanalizacji, jednak po zakończeniu prac ulice są przywracane do stanu sprzed remontu, dlatego dodatkowy chodnik nie powstanie. Zdaniem mieszkańców oznacza to duże zagrożenie, przede wszystkim dla dzieci, które tą drogą chodzą do szkoły.

Nie damy się więcej lekceważyć - mówi organizator protestu Piotr Panasiuk:

Mieszkańcy Zakrzowa mieli wiele miesięcy, żeby nanosić zmiany w tym, projekcie - mówi rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur: - Nie ma możliwości, żeby zmieniać projekt, pozwolenie na budowę, tym bardziej, że nie ma tam potrzeby budowania drugiego chodnika - mówi Mazur.

Zakończenie protestu zaplanowano na godz. 13.00, ale organizatorzy już zapowiadają kolejne blokady dróg.

ZOBACZ i POSŁUCHAJ: Ulica Paryska, ale francuskiego szyku tu nie uświadczysz

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mieszkaniec
2014-09-30 18:30:34
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 7
Protestujący utrudnili życie innym mieszkańcom osiedla, którzy nie mają żadnego wpływu na zagospodarowanie ww. terenów. Żenada...
~problemy
2014-09-30 11:46:28
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: -3
Co tu pianę bić...codzienne problemy lokalnej społeczności, m.in. aspekt planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu widać i tutaj: zakrzow dbv pl
~xyz
2014-09-30 10:30:13
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -9
Inwestycje na pół gwizdka to typowo polska specjalność. Była rozkopana ulica ze względu na budowę kanalizacji, to jej przywrócenie do używalności z dwoma chodnikami nie kosztowałoby dużo więcej niż z jednym, a problem byłby załatwiony na długie lata. Ktoś za tą decyzję odpowiada z nazwiska - kto to??
~ogrodzenie
2014-09-30 10:22:07
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: -2
I co mi po tym chodniku jednym czy dwóch...tam strach iść bo ogrodzenia są tak niebezpiecznie niskie że psy-duże rasy, spokojnie przez nie wyskakują. To całe szczęście ze rosną tam drzewa bo raz musiałem się przed kundlem kijem bronić. Pies spokojnie stanął na tylnych łapach przednimi oparł o płot i bez większego trudu go przeskoczył. To jest większe zagrożenie niż ruch samochodowy na tej drodze. Protestujących to nie obchodzi bo ich dzieci tamtejsze psy znają i nie rusza a obcy-niech się martwi sam...
~haha
2014-09-30 10:14:06
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 4
Powiedzcie temu Panu protestującemu co "siem" tak wypowiada że dzieci trzeba uczyć poruszania się w ruchu ulicznym a nie chodniki pod nogi kłaść. Jeden chodnik pozwala bezpiecznie się poruszać, nie prawda? A jak się ma słuchawki w uszach i kaptur na głowie i brak jakiej kolwiek wiedzy nt. przechodzenia przez jezdnię (spójrz w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo...) to i 5 chodników będzie mało! A i tragedia to już się dzieje-tragedią jest takie zachowanie protestujących- "my tu u nas i na naszej drodze" i poza czubkiem swojego nosa nie widzą niczego, np. Ul. Odrodzenia Polski, skarbu zakrzowskiego, jagiellońska. ..
~znajomi
2014-09-30 10:01:41
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: -4
Proszę zapytać protestujących dlaczego przez zablokowany odcinek przepuszczają swoich znajomych?
~Leśnicznak
2014-09-30 09:50:02
z adresu IP: (79.187.xxx.xxx)
Ocena: 4
Chodniki i asfaltowa droga… a co to takiego??? Mieszkańcy osiedla Leśnica ul. Stroma co najmniej od 15 lat próbują doprosić się drogę lub chociaż o wyrównanie tego co jest. W okresie jesienno zimowym toniemy w błocie. Zarówno rada osiedla jak i ZDiUM nie mają ochoty pomóc mieszkańcom. Co jakiś czas mieszkańcy na własną rękę próbują łatać dziury w mniej lub bardziej profesjonalny sposób. Czy tak powinny wyglądać ulice miasta, które reklamuje się jako "miasto spotkań"
~absurd
2014-09-30 09:37:30
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: -2
Co za pomysł na drodze o tak niskim natężeniu ruchu budować 2 chodniki - mistrzostwo w marnotrawieniu pieniędzy, Jestem z Zakrzowa i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że śmiało można przejść przedmiotowy odcinek drogi nie spotykając po drodze ŻADNEGO jadącego auta. 95% ruchu samochodowego na tej drodze generują sami jej mieszkańcy - a chodnik ?! - jeden wystarczy z powodzeniem żeby dziecko mogło spokojnie i bezpiecznie przejść ten odcinek. Zamiast tego zainwestował bym w znaki dla tego odcinka - nie wiem, strefa zamieszkania albo powiem wprost - zakazy parkowania na tej drodze ! Z tego będzie większy pożytek. Ale co ja moge-o kulturze tego towarzystwa świadczy samo zachowanie!
~DiP
2014-09-30 09:25:10
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -2
oooo mają tam jeden nowy chodnik ??? zapraszam na kłokoczyce u nas chodników jeszcze nie wynaleziono, jak kanalizacji, gazu, przejść dla pieszych, większość dróg gruntowych.... a tu prosze, dwa chodniki
~Magda
2014-09-30 09:21:07
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: -8
Żal. Blokowanie drogi ma taki związek z budową chodników, że równie dobrze mogą sobie blokować wejście do pobliskiego warzywniaka. Buractwo blokuje drogę chcąc uzyskać coś od miasta - wejście do salonu wrocławskiego zablokujcie, a nie drogę, utrudniając życie sąsiadom i użytkownikom dróg.
~rence_precz
2014-09-30 08:21:10
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
nie ma potrzeby budowania tam dodatkowego chodnika. Mieszkam przy Zatorskiej i często chodzę tymi uliczkami.
~no dobra
2014-09-30 08:17:18
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 4
Właśnie chciałem przejechać z dzieckiem do szkoły i nie przepuścili. Protestujący bardzo agresywni. Usłyszałem też spi.....alaj. Znam trochę ten teren i dodatkowe chodniki nie są potrzebne. Lepiej te pieniądze wydać na szkołę lub nauczycieli dla dzieci z problemami.