Studenci już w mieście. Rozpoczął się rok akademicki

| Utworzono: 2014-10-01 16:01 | Zmodyfikowano: 2014-10-01 16:04
A|A|A

fot. Przemek Gałecki (Radio Wrocław)

10 wrocławskich uczelni razem świętowało początek nowego roku akademickiego. Uroczystość już tradycyjnie zorganizowano w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Były podniosłe przemówienia, życzenia sukcesów i śpiewy chóru Akademii Muzycznej. A jak Marek Bojarski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, patrzy na najbliższe 10 miesięcy nauki?

Po ceremonii w auli, rektorzy i studenci przeszli do Rynku, gdzie już po raz ósmy zabrzmiało uroczyste Gaudeamus. Hymn akademicki poprzedziło wystąpienie rektora Uniwersytetu Medycznego profesora Marka Ziętka.

Pierwszy wykład mieli dziś także przyszli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Z 80 alumnów 14 miało zajęcia po raz pierwszy. - To wyjątkowy rok w historii seminarium - mówi ks. Rafał Kowalski z Archidiecezji Wrocławskiej:

Życie studenta seminarium duchownego można porównać do sześcioletniego pobytu w zakonie. Klerycy, oprócz zajęć, mają wspólne modlitwy, posiłki, razem też sprzątają. By pojechać do domu na weekend, muszą otrzymać  pozwolenie.

Liczba powołań w trzech dolnośląskich seminariach od kilku lat utrzymuje się na tym samym poziomie. W tym roku około 30 kleryków w naszym województwie rozpoczyna przygotowania do stanu kapłańskiego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama