Badania na ostatnią chwilę. Drukują setki tysięcy zaproszeń

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-10-03 15:36 | Zmodyfikowano: 2014-10-03 15:37
A|A|A

450 tysięcy zaproszeń na badania profilaktyczne w najbliższych dniach dotrze do mieszkanek Dolnego Śląska. Wojewódzki ośrodek koordynujący programy profilaktyczne musi to zrobić tylko do końca roku. Chodzi o mammografię i cytologię. Jolanta Kotowska z ośrodka tłumaczy, że wcześniej nie można było tego zrobić, bo tegoroczna umowa z Ministerstwem Zdrowia na realizację programu została podpisana tak późno. Bez umowy nie można było ruszyć z programem - dodaje Kotowska:

Bez umowy nie można było ogłosić przetargu na drukowanie zaproszeń. Zdaniem Jolanty Kotowskiej opóźnienie leży po stronie Ministerstwa Zdrowia:

W ubiegłych latach z zaproszeń na mammografie skorzystała co druga kobieta, z cytologi co czwarta. W tym roku ze względu na ograniczony czas trwania akcji chętnych może być jeszcze mniej.

Imienne zaproszenia są cały czas drukowane i rozsyłane do uprawnionych do bezpłatnych badań mieszkanek Dolnego Śląska.

Dziś za to Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zaprasza na Białą sobotę. W kilkunastu gabinetach porad będą udzielali onkolodzy ginekolodzy i chirurdzy. Sobota to także okazja do rozmowy ze specjalistą zajmującym się leczeniem raka skóry, z tej możliwości powinny skorzystać szczególnie osoby, które zauważyły u siebie niepokojące znamiona. Będą także porady na temat zdrowej diety i dbania o kondycję fizyczną. Na wizyty nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść do siedziby DCO przy ul. Hirszfelda między godziną 9 a 14.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama