Co wpadło do wentylatora? (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2014-10-04 08:50 | Zmodyfikowano: 2014-10-04 08:51
A|A|A

archiwum prw.pl

Dzisiaj Gazeta Wyborcza ma komentarz redakcyjny zatytułowany "To idzie młodość" a jego teza jest taka, że trzeba z młodymi się liczyć a w Europie powinni to zrobić Tusk, Merkel i Juncker mający w sumie 167 wiosen.

Od gabinetu młodych na poważnie, przejdźmy do gabinetu cieni w żartach. Michał Ogórek ogłasza jego skład. Minister infrastruktury - Jacek Kurski, bo po każdej drodze jeździ jak po autostradzie. Lub prof. Gliński. Minister kultury i dziewictwa narodowego profesor Pawłowicz (lub prof. Gliński). I tak dalej. Aha - ważne: szefem Komisji Badania Wypadków Lotniczych już teraz, de facto jest Antoni Macierewicz - jajcuje Ogórek.

Wracam do powagi. Polecam państwo rozmowę Wyborczej z litewskim literatem Tomasem Venclovą. Mówi o tym, co zastanawia chyba każdego - w jakim kierunku to pójdzie. To - czyli stan napięcia pomiędzy Putinem i resztą. Według Vencolvy "Putin udaje szalonego, żeby świat się go bał, myślał, że to taki jegomość w duchu Hitlera. Ale Putin to bardziej racjonalny dyktator. " Oby.

W Rzeczpospolitej dziś jest tekst o kameleonach. Ale nie w dziale o przyrodzie tylko politycznym. To artykuł o politykach zmieniających owszem barwy, ale partyjne. No i poglądy. Rzepa opisuje Radosława Sikorskiego - niegdyś pisowca, teraz platformersa, dawnego obrońcę krzyża, obecnie antyklerykała czyli Janusza Palikota, jest Stefan Niesiołowski dawny tuskożerca, obecnie żywiący się PiSem. O dziwo nie ma w tej galerii Ryszarda Czarneckiego. Ale to jest chyba ten przypadek, który opisał Jan Sztaudynger dwuwierszem: "On był stały, tylko one się zmieniały".

Ten weekend przyniesie nam wielkie doroczne święto kultury. W niedzielę dowiemy się kto z literatów otrzyma nagrodę NIKE. Kandydatów jest siedmioro: Pilch, Modzelewski, Słomczyński, Helbig, Pustkowiak , Świetlicki i Karpowicz. Patronująca nagrodzie Gazeta Wyborcza ujawnia, że w plebiscycie czytelników najwięcej głosów zebrał Ignacy Karpowicz za książkę "Ości". Te Ości Karpowicza stają jednak NIKE w gardle w związku ze skandalem o którym pisze Gazeta Wrocławska. Cytuję" Gorsząca awantura feministycznej celebrytki ze znanym pisarzem zdążyła już zahaczyć o obmowę, zarzuty nepotyzmu, molestowania, a nawet gwałtu".

Jak to z wdziękiem określa sama ponoć oszukana przez literata a przez niego oskarżona o gwałcicielstwo pani Dunin, "gówno wpadło do wentylatora". Całe szczęście, że Nike z Samotraki nie ma głowy, więc tego nie widzi.

Do usłyszenia się z Państwem...


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama