Impel Wrocław wygrywa na inaugurację sezonu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-10-06 06:32 | Zmodyfikowano: 2014-10-06 06:33

Pierwszy mecz nowego sezonu zakończył się zwycięstwem wicemistrzyń Polski i to za trzy punkty. W zespole Impelu zabrakło kontuzjowanych Anity Kwiatkowskiej i Magdaleny Gryki.

Wrocławianki w pierwszym secie grały bardzo nierówno. Prowadziły 5:3 i 9:7, ale później zespół z Bydgoszczy wyszedł na prowadzenie 13:12. Wówczas Impel odrobił straty i przy stanie 19:16 wydawało się, że ta partia jest już pod kontrolą. Nic z tego. Pałac doprowadził do remisu 20:20 a następnie osiągnął przewagę i triumfował 25:22.

Od początku drugiego seta na parkiecie pojawiła się Katarzyna Mroczkowska. Zespół Impelu nie popełnił już błędów z pierwszej partii. Grał pewnie, skutecznie i  konsekwentnie. Osiągnął przewagę 6:3 a później nawet aż 16:6. Ostatecznie wysoko i efektownie wygrał drugą partię do 11.

Trzeci set rozpoczął się lepiej dla zespołu z Bydgoszczy, który objął prowadzenie 6:3. Wówczas o przerwę poprosił trener Tore Aleksandersen. To poskutkowało, bo wicemistrzynie Polski odrobiły tstraty i wyszły na prowadzenie 11:10 a na drugą przerwę techniczną schodziły przy stanie 16:14. W końcówce seta jeszcze dołożyły kilka punktów i zasłużenie wygrały 25:20.

Wreszcie czwarta partia. Impel za wszelką cenę dążył do zwycięstwa po to, aby zdobyć trzy punkty i to zadanie udało się zrealizować. Wicemistrzynie Polski rozpoczęły od prowadzenia 3:1 a później systematycznie powiększały przewagę i zasłużenie wygrały 25:17.

Impel Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:11, 25:20, 25:17)

Impel Wrocław: Agnieszka Kąkolewska, Mira Topic, Joanna Kaczor, Denise Hanke, Anna Grejman, Monika Ptak - Agata Sawicka (libero) - Katarzyna Mroczkowska, Berit Kauffeldt

Pałac Bydgoszcz: Patrycja Polak, Marta Biedziak, Natalia Misiuna, Małgorzata Skorupa, Zuzanna Czyżnielewska, Julia Twardowska - Anna Korabiec (libero) - Kinga Dybek, Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Małgorzata Śmieszek.