Tadeusz Różewicz nie znika z wrocławskiej kultury (ZDJĘCIA)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2014-10-09 15:28 | Zmodyfikowano: 2014-10-09 15:28
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

93 lata temu przyszedł na świat Tadeusz Różewicz. Uczniowie Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu wspominali zmarłego poetę. We wrocławskim Rynku zorganizowano akcję pod hasłem "Korytarz Różewicz". To seria uczniowskich happeningów, która ma przybliżyć wrocławianom twórczość Tadeusza Różewicza - mówi Magda uczennica gimnazjum:

Uczniowie recytowali wiersze, odgrywali scenki a także opowiadali o twórczości Tadeusza Różewicza:

Zmarły w kwietniu tego roku poeta jest ciągle bohaterem wydarzeń artystycznych. W Teatrze Polskim odbyło się już czytanie dramatu Śmierć w Starych Dekoracjach. - To twórca ciągle aktualny - mówi aktor Tomasz Lulek:W Operze Wrocławskiej w niedzielę prapremierowe wykonanie Pięciu śpiewów z Klatki, utworu muzycznego do wierszy poety.Uczniowie Gimnazjum nr 13 otrzymali kilka lat temu list od mistrza - wspomina polonista Trzynastki Wojciech Walczak:ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY: www.rozewicz.prw.pl

Wrocławskie wydawnictwo Warstwy przygotowuje publikację tomu wierszy wybranych przez Tadeusza Różewicza. Do książki będzie dołączona płyta - zapowiada Jarosław Borowiec, szef Warstw:Najznakomitszy z polskich poetów doczekał się kilkuset monografii, prac naukowych, opracowań twórczości oraz wnikliwych analiz. Nikomu nie udało się jednak zebrać w całość fonogramów opisujących fenomen Tadeusza Różewicza (1921-2014).Radio Wrocław od 1968 roku towarzyszyło poecie. Z kronikarską dokładnością rejestrowało uniesienia czytelników podczas spotkań z autorem. Prezentowało wiersze w najcenniejszym wykonaniu, samego poety. Wreszcie, na antenie Radia Wrocław, niejednokrotnie toczyła się dyskusja o twórczości Tadeusza Różewicza.

Zobacz: Odszedł Tadeusz Różewicz

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama