Zobacz Obamę na American Film Festival we Wrocławiu

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-10-08 10:38 | Zmodyfikowano: 2014-10-08 10:46
A|A|A

Zdjęcia: American Film Festival

Dziś ogłoszenie programu 5. edycji festiwalu. A w nim rekordowa liczba konkursowych fabuł - mówi dyrektor artystyczna AFF Urszula Śniegowska:

Na otwarcie 21 października nagrodzony w Sundance "Whiplash" o młodym perkusiście i jego brutalnym nauczycielu. Na zamknięcie pięć dni później "Foxcatcher" o zapaśnikach, który zdobył nagrodę za reżyserię w Cannes dla Bennetta Millera ("Moneyball", "Capote"). W rolach głównych Channing Tatum, Mark Ruffalo i Steve Carell.

Pojawią się też filmy z największymi gwiazdami Hollywood- m.in Alem Pacino ("Manglehorn"), Jamesem Franco ("Palo Alto"), Julianne Moore ("Mapa do gwiazd") i Susan Sarandon ("Pingpongowe lato").

Whit Stilman odbierze we Wrocławiu Indie Star Award podczas tegorocznego American Film Festival. Reżyser i producent kina niezależnego spotka się z widzami w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas mistrzowskiej lekcji kina opowie o swojej pracy nad telewizyjnym serialem. - To nie przypadek, także na AFF pokażemy takie produkcje - mówi szefowa festiwalu Urszula Śniegowska:

Podczas American FIlm Festival będzie można obejrzeć cztery odcinki zachwycającego krytyków serialu "Fargo", wyprodukowanego przez braci Coen, autorów oryginalnego filmu kinowego oraz przebój telewizji Sundance - "Rectify".

Rozwija się także US in Progress - branżowy program, dzięki któremu twórcy amerykańskiego kina niezależnego znajdują w Europie pieniądze na realizację swoich produkcji, a branża filmowa w Polsce zyskuje amerykańskich klientów. Cieszę się, że festiwal przetrwał - mówi jego szef Roman Gutek:

Tegoroczny American Film Festival potrwa od 21 do 26 października. Dziś ogłoszenie programu na stronie americanfilmfestival.pl.

 

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama