Zatrzymano 2 osoby w związku z produkcją "pigułek gwałtu"

| Utworzono: 2014-10-09 15:43 | Zmodyfikowano: 2014-10-09 15:44
A|A|A

Fot. Policja.pl

Akcję przeprowadzono 5 października, ale policjanci poinformowali o niej dopiero dzisiaj. Tego dnia policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP weszli do jednego z garaży na terenie Wrocławia. Tam, na gorącym uczynku wytwarzania płynnej postaci narkotyku, zatrzymali 25-letniego mieszkańca Dolnego Śląska i zabezpieczyli 2,8 litra płynnego środka psychoaktywnego. Wstępne badanie  wykazało, że jest to GHB, tzw. pigułka gwałtu.

Ponadto śledczy zabezpieczyli jeszcze 1,5 kilograma tego samego środka, który był już w trakcie obróbki - tym razem w postaci proszku. Oprócz gotowego narkotyku znaleźli również sprzęt, dużą ilość półproduktów służących do wytwarzania substancji odurzających oraz prawie 50 gramów marihuany.

W tym samym czasie funkcjonariusze CBŚ na terenie miasta zatrzymali kolejnego 25-latka mającego związek z tą sprawą. 7 października prokurator Prokuratury Okręgowej w Opolu przedstawił obu zatrzymanym zarzut wytwarzania, wbrew przepisom ustawy, substancji psychotropowych. Jeden z nich usłyszał także zarzut posiadania marihuany.

Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im wyrok nie mniejszy niż 3 lata więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama