Muzyczna Bitwa w Legnicy za nami! (ZDJĘCIA)

Ewa Zając | Utworzono: 2014-10-19 18:35 | Zmodyfikowano: 2014-10-19 08:20

To wszystko sprzyjało zespołom, które dzielnie walczyły o możliwość udziału w drugim, antenowym etapie Muzycznej Bitwy, dając z siebie - mimo stresu - wszystko co najlepsze. Po kilku godzinach przesłuchań w udało wyłonić się siedem zespołów, które mogą być już pewne swojego startu w drugim etapie konkursu. Są to:

ALEKSANDRA TOMCZYSZYN & SQUAD
ANTYMATEMATYKA
CHARLES MOON
HUNCWOT
IN THE NAME OF GOD
PDO
UNDERTOW

Na liście rezerwowej znalazły się:

ALTERNATYW
STRUKTURA
THE MOONGOOSE
VEXING QUESION

Wszystkim zespołom bardzo dziękujemy za emocje, włożony wysiłek, serce, pełne energii występy i naprawdę solidny kawałek rocka! To były pierwsze - bardzo owocne - przesłuchanie na żywo w tej edycji Muzycznej Bitwy. Już za tydzień, w sobotę pojawiamy się w Świdnicy, i tu lista zespołów jest już prawie zamknięta. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w eliminacjach w Jeleniej Gorze, które odbędą się 8 listopada. Na Wasze utwory czekamy pod adresem: [email protected]. Szczegóły i regulamin na muzycznabitwa.prw.pl. A nasze przesłuchania na żywo zakończymy we Wrocławiu 15 listopada i po ich zakończeniu rozpocznie się antenowy etap Muzycznej Bitwy.

Kolejne przesłuchania:

  • w Świdnicy 25 października
  • w Jeleniej Górze 8 listopada
  • we Wrocławiu 15 listopada

Muzyczna Bitwa to największy konkurs w naszym regionie dla młodych, rockowych bandów. W tym roku rozpoczynamy już dziesiątą edycję, w październiku startują regionalne przesłuchania na żywo. Od listopada ruszy antenowy etap konkursu, zakwalifikowane grupy ze swoimi utworami będą walczyć o głosy słuchaczy. Najlepsi znajdą się w ścisłym finale i zagrają w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Wtedy rozstrzygnie się, kto wygra Muzyczną Bitwę 2015.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ REGULAMIN KONKURSU

Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych i gwarantowany udział w kolejnym koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław. Więcej informacji i regulamin akcji na stronie muzycznabitwa.prw.pl.

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy odbyła się w 2006 roku, do dzisiaj przez konkurs przewinęło się niemal tysiąc dolnośląskich kapel. Każdy zespół ma możliwość przysłania własnych materiałów demo, na ich podstawie kwalifikujemy do przesłuchań regionalnych. Podczas castingów regionalnych na żywo grupy walczą o możliwość zaprezentowania się w drugim, antenowym etapie, w którym codziennie przedstawiamy dwa zespoły, spośród których Słuchacze wybierają zwycięzcę.

Różnie potoczyły się losy dotychczasowych laureatów Muzycznej Bitwy. Niektórzy, jak "Trzynasta w samo południe" czy "Fairy Tale Show" systematycznie pną się po szczeblach artystycznej kariery. Dowodem mogą być wydawane płyty, profesjonalne kontrakty z wytwórniami czy telewizyjne występy. Inni zaistnieli na lokalnym podwórku i koncertują w wielu miejscach, nie tylko na Dolnym Śląsku. Z dużym powodzeniem.

- Wszyscy finaliści Muzycznej Bitwy to zespoły bardzo atrakcyjne koncertowo - podkreśla Janicki.  Nieliczne grupy z grona laureatów zakończyły już swoją działalność. Dotyczy to głównie triumfatorów pierwszych edycji Muzycznej Bitwy. Przypominamy jak wyglądała pierwsza dekada muzycznego projektu i jak toczyły się losy jego zwycięzców.

2006
W inauguracyjnej edycji Muzycznej Bitwy o zwycięstwo walczyły cztery zespoły. W szranki stanęły: Grans z Kłodzka, Grassnake ze Strzegomia, Snake Charmer z Wrocławia oraz Noff, również ze stolicy Dolnego Śląska. Pierwszym laureatem został założony rok wcześniej Noff - zespół tworzący muzykę będącą "wypadkową ich gustów, ulubionych dźwięków i motywów muzycznych". Rok później formacja dotarła do półfinału opolskich Debiutów oraz finału Festiwalu Student ROKK.

2007
W Sali Koncertowej Radia Wrocław o wygraną w drugiej edycji rywalizowały: Coffee Break z Wrocławia, Daytona Blues (Nowa Ruda), Electric (Nysa/Wrocław) oraz Kości (Głogów). Zwyciężyła grupa Coffee Break, której muzyka łączyła ze sobą takie gatunki jak pop, soul, jazz czy funky. Dwa lata później ukazał się debiutancki album formacji pt. „Coffee Break”.

2008
Publiczności najbardziej przypadło do gustu oryginalne połączenie rocka, reggae, latino i ska. Taką właśnie muzyczną mieszankę zaprezentowała zwycięska Sakra z Wrocławia. Założona 5 lat wcześniej formacja w decydującej batalii pokonała wrocławsko-strzeliński Zakaz Plakatowania, pochodzący z Dobroszyc Nurth oraz kłodzko-wrocławską formację Requiem. Zwycięzcy rok później wzięli udział w koncercie „Nowe Brzmienie Lecha Janerki” m. in. u boku Katarzyny Nosowskiej, Stanisława Soyki czy Lao Che. W 2010 roku zespół wydał debiutancką płytę „Lek na duszę”. Rok później grupa zagrała w półfinale Festiwalu Woodstock jako jedna z 36 kapel wybranych spośród prawie 700.

2009
Zaledwie 10 głosów - tyle właśnie przesądziło o triumfie w 4. edycji Muzycznej Bitwy. Laureaci - grupa Rayne z Żarowa - w finale głosami publiczności pokonali nieznacznie Apokalipsę z Wołowa, Carmen z Dzierżoniowa oraz Synchropath z Wrocławia. Rayne swoją muzykę określał jako "solidny rock z aksamitnym kobiecym wokalem i charyzmatycznym rapem". Zespół w nagrodę wystąpił w innej dużej imprezie Radia Wrocław pod nazwą Nowe Brzmienie Republiki. Zaprezentował tam własną aranżację utworu "Republika marzeń" legendarnego już zespołu Grzegorza Ciechowskiego.

2010
Zwycięzcą piątej edycji największego na Dolnym Śląsku przeglądu młodych zespołów został najmłodszy zespół finału - pochodząca z Wrocławia Trzynasta W Samo Południe. Oprócz triumfatorów w finale zagrały Evolution z Lubina, Fofo z Mieroszowa oraz wrocławski Instytut. "To czysty rock’n’roll, doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki" - charakteryzowali swoją muzykę zwycięzcy. Muzyczni eksperci podkreślali wyczuwalna inspirację formacjami takimi jak TSA czy AC/DC. Trzynasta W Samo Południe konsekwentnie realizuje swój cel określony słowami: 'zdobyć muzyczny świat". Zespół ma na koncie koncerty z tak znanymi grupami jak Acid Drinkers, Kult, Perfect, czy TSA. Wystąpił także w telewizyjnych programach Must Be The Music oraz X Factor. W tym roku muzycy podpisali profesjonalny kontrakt z fonograficzną firmą Sony, niebawem ma się ukazać ich debiutancki album.

2011
Do elitarnego grona zwycięzców Muzycznej Bitwy dołączyła wrocławska formacja Lady Perfect. Powstały w 2006 roku zespół specjalizuje się w rockowej klasyce z nutą ciężkiego metalu i w połączeniu z alternatywą. Na pokonanym polu znaleźli się pozostali finaliści: The Natural, Leniwiec oraz Altracino Band. Lady Perfect gra często we wrocławskich i dolnośląskich klubach. Zespół można było usłyszeć także na radiowym koncercie Nowe Brzmienie Perfectu. ZOBACZ WIĘCEJ

2012
Maturzyści z Ząbkowic Śląskich okazali się najlepsi w siódmej edycji konkursu dla rockowych zespołów Radia Wrocław. Grupa Fairy Tale Show w decydującej rozgrywce okazała się lepsza od ekipy The Floorators. Kolejne miejsca w Wielkim Finale zajęły InnerI oraz Grans. Genre Rock, Indie Rock, Rock'n'Roll - elementy tych właśnie gatunków muzycznych charakteryzują twórczość FTS. Na brak propozycji koncertowych muzycy Fairy Tale Show nie mogą narzekać. Do ostatnich sukcesów zespołu należy zaliczyć m.in. wygraną w konkursie internautów IPLA na Festiwalu Top Trendy 2013. Grupa wystąpiła także w telewizyjnym Must Be The Music oraz w tegorocznych Nowym Brzemieniu Edyty Bartosiewicz. KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ

2013
Rock z domieszką reggae i bossa-novy - takie połączenie dało zwycięstwo Centrali 57 w 8. edycji Muzycznej Bitwy. Na kolejnych miejscach w finale uplasowały się Fałda Vida, kolejne Naczynia Połączone i Black Perfume. Założona w 2007 roku w Kotlinie Kłodzkiej Centrala 57 ma już na koncie dwie płyty. Zespół cieszy się sporym zainteresowaniem i dużo koncertuje po Dolnym Śląsku oraz w Czechach. Centrala 57 zagrała w największych blues-rockowych klubach w Polsce. Ma także za sobą udaną trasę koncertową nad Bałtykiem podczas ostatnich wakacji.

2014
"Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyła przyjaźń i ogromna miłość do muzyki. Może nie wiemy jak zaklasyfikować naszą twórczość, ale wiemy, że płynie prosto z serca i mamy nadzieję, że wywoła emocje nie tylko u nas ale i u słuchaczy" - mówili o sobie muzycy z More Wine Please. Udało się. Publiczności przypadły do gustu eteryczne wokale połączone z ciekawymi aranżacjami oraz akustycznym brzmieniem. Grająca od 2 lat wrocławska formacja wygrała dziewiątą edycję Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Do ścisłego finału dotarły ponadto: Frankenstein Children z Ząbkowic Śląskich oraz wrocławskie formacja Headline Crack i John Revolta. More Wine Please w wakacje promował swoją debiutancką EP-kę „Tides”. Kilka tygodni później rozgrzewał publiczność na Wyspie Słodowej przed radiowym koncertem Edyty Bartosiewicz.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ I FILMÓW!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.