Jedni się zgłaszają, inni kończą liceum (SŁUCHAJ)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-10 17:45 | Zmodyfikowano: 2014-10-10 17:47
A|A|A

Wikimedia Commons

Zarejestrowany został aktualny gospodarz Rafał Dutkiewicz. Jego pełnomocnik Jarosław Krauze mówi, że wszystkie formalności zostały dopełnione:

W poniedziałek ma zostać zarejestrowany kolejny kandydat na prezydenta Wrocławia - będzie to Waldemar Bednarz, wspierany przez Sojusz Lwicy Demokratycznej. W sumie we Wrocławiu ma być 9 kandydatów.

Działacze związani z lewicą sprawdzali dziś preferencje wyborcze Wrocławian. Przez dwie godziny przepytywali ich na rynku. Przez megafon wymieniali nazwiska kandydatów na prezydenta Wrocławia, mieszkańcy oddawali głosy do urn. Zwyciężył obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, który zdobył 44 procent głosów. Na drogim miejscu znalazł się kandydat wspierany przez SLD, Waldemar Bednarz na którego głos oddało ponad 19 procent badanych. 12 procent głosów zdobył kandydat Nowej Prawicy Robert Maurer a ponad 8 kandydatka PiS, Mirosława Stachowiak - Różecka. W sondzie udział wzięło ponad 550 osób.

Lewa strona Prawa i Sprawiedliwości, czyli niespodzianka na liście do sejmiku w regionie wałbrzyskim. Wbrew oporowi części działaczy miejsce na niej dostał kontrowersyjny polityk z Wałbrzycha, Longin Rosiak. Były radny i zastępca prezydenta miasta stał się sławny w całej Polsce, gdy cztery lata temu z ukrycia nagrał pełną wulgaryzmów rozmowę z ówczesnym senatorem Platformy Obywatelskiej, Romanem Ludwiczukiem. Teraz zapowiada, że będzie zmieniał PiS od środka:

Listę otwiera obecny radny wojewódzki, Piotr Sosiński. W poprzednich wyborach PiS w okręgu wałbrzyskim wywalczył dwa mandaty.

Likwidacja stanowisk wiceprezydentów i optymalizacja zatrudnienia w Ratuszu - takie zmiany zapowiadał dziś przed Urzędem Miejskim w Legnicy Jarosław Rabczenko, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Rabczenko obliczył, że w ciągu nieprzerwanej od 10 lat pracy w zarządzie miasta zastępcy obecnego prezydenta zarobili łącznie ponad 4 i pół miliona złotych.

Rabczenko bardzo pochlebnie wypowiedział się dziś o wczorajszej deklaracji wiceprzewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości, Adama Lipińskiego, który uznał, że w mieście możliwa jest koalicja PO z PiS-em - pod warunkiem, że doprowadzi to do ograniczenia pozycji obecnego prezydenta - związanego z SLD.

Dziś kampanię samorządową zainauguruje dolnośląskie PSL. W Szczawnie Zdroju zaprezentowani zostali kandydaci do sejmiku województwa. Szef ludowców w regionie Kazimierz Huk, mówi Radiu Wrocław jego ugrupowanie liczy na 3 mandaty w listopadowych wyborach.

Jest prawdopodobnie najmłodszą na Dolnym Śląsku, kandydatką do samorządu. O miejsce w radzie powiatu wałbrzyskiego będzie się ubiegać 18-letnia Iwona Sochacka, z Witkowa w gminie Czarny Bór. Obecnie jest przewodniczącą samorządu szkolnego oraz radną Młodzieżowego Sejmiku Dolnego Śląska. - Wiem czego potrzeba młodym - mówi Sochacka:

Młoda kandydatka znalazła się na liście Komitetu Wyborczego Wyborców "Nasz Powiat".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama