Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-10-11 17:24 | Zmodyfikowano: 2014-10-11 17:31
A|A|A

Fot. Piotr Słowiński (Radio Wrocław)

Widowiskowe walki odbywają się na trzech matach. Zawodnicy zadają ciosy nogami i pięściami, jednak tymi ostatnimi nie mogą uderzać w głowę. Ciosy muszą być zadawane z odpowiednią siłą, co sygnalizuje specjalny elektroniczny pancerz. Zaplanowane cztery walki finałowe z najlepszymi zawodnikami. Faworyci w tych mistrzostwach to m.in. Michał Łoniewski, olimpijczyk z Londynu czy Katarzyna Lis i Aleksandra Krzemieniecka - aktualne wicemistrzynie Europy oraz Karol Chołubowicz Mistrz Europy z Insbrucku.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim są w Bolesławcu rozgrywane po raz pierwszy w historii. Przyjechała czołówka zawodników z najlepszych krajowych klubów tego olimpijskiego sportu walki.

Mariusz Sulma, dyrektor zawodów podkreśla jednak, że Taekwondo to nie tylko walka, ale sport w zasadzie dla wszystkich, hartujący ciało, ale też wpajający szacunek do przeciwnika, uczący systematyczności i znoszenia porażek, z którym przygodę można zacząć już w wieku kilku lat:Jak wygląda ten sport można się przekonać dziś w Bolesławcu. Gala finałowa mistrzostw Polski w w Taekwondo zacznie się o 18.00 w hali tamtejszego zespołu szkół nr 2.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama