Narodowe Forum Muzyki było otwarte dla zwiedzających

Gregor Niegowski | Utworzono: 2014-10-11 18:25 | Zmodyfikowano: 2014-10-11 18:31
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Choć z zewnątrz już prezentuje się bardzo okazale, w środku prace cały czas trwają. Zwiedzających oprowadzali przewodnicy, którzy tłumaczyli, jak wyglądają prace i jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Przy obiekcie jest już prawie gotowy parking na 700 miejsc, na którym będą w przyszłości organizowane plenerowe wydarzenia. Sala Główna to trzy balkony i ruchoma platforma przeznaczona dla chóru. Zamontowano tam system projekcji i nagłośnienie kinowe. Są również sale mniejsze A,B i C. Mają odbywać się tam mniejsze koncerty, konferencje oraz imprezy taneczne. Każda z sal będzie wykonana w innej kolorystyce i wystroju.

Kubatura: ponad 300 tysięcy metrów sześciennych. Podobnych rozmiarów jest nowy terminal wrocławskiego lotniska. Gdyby policzyć wszystkie kable i przewody, które zostaną wykorzystane w różnego typu instalacjach, wyszłoby 1000 kilometrów. Termin kontraktu przewiduje, że NFM ma być gotowe do marca 2015. Ale tak naprawdę obiekt już do końca roku bieżącego ma być taki, jak w projektach.

Na budowie NFM byliśmy z aparatem w marcu. Zobaczcie, jak się zmieniło przez ten czas. Więcej zdjeć znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama