Gwiazda na Partynicach

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-10-15 18:20 | Zmodyfikowano: 2014-10-15 18:24
A|A|A

fot. materiały prasowe

Wyhodowana w Irlandii córka podwójnego derbisty High Chaparral sama również wygrała Derby, a oprócz tego cztery inne gonitwy i tylko raz zeszła z bieżni pokonana. I o ile wydaje się być stuprocentową faworytką, to walka o pozostałe płatne miejsca zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Druga w Nagrodzie Liry – Oaks Medicina przegrała w Nagrodzie Rzeki Wisły z Korą. Czwarta w tym wyścigu Quinell finiszowała za Gertsoginyą, od której lepsza w Nagrodzie Rutena okazała się Bachtanka. A jest jeszcze w stawce niemiecka True Girl berlińskiego trenera Rolanda Dzubasza, dla którego w zeszłym roku Nagrodę Konstelacji wygrała Thunderstruck.

Innego rodzaju atrakcje zapowiada gonitwa o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Spotkają się w niej czterolatki, które przez cały sezon rywalizowały w specjalnie dla nich przeznaczonym cyklu gonitw z przeszkodami pod patronatem Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych – Partynice. Większość z tych biegów rozegrała między sobą trójka: Negro Czacza, Silver Star i Zinedine i to wśród nich należy upatrywać faworyta. Ale jest jeszcze w stawce Ura Ura, mająca za sobą udany występ w stiplu (drugie miejsce) na trudnym torze w czeskiej Kolesie. A także Isuzu, która tak dzielnie walczyła i była trzecia w Wielkiej Partynickiej.

Kilka bardzo dobrych koni stanie na starcie milerskiego pojedynku o Nagrodę Przewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego. Singapur wygrał dwa biegi na dystansie 1600 m, Mary Gara zwyciężała na 1400 i 1800 m, Hurricane Seven jest świeżo po triumfie na dystansie jednej mili.

W płotowej Nagrodzie Chyszowa spotkają się: druga w Wielkiej Partynickiej Treonina z piątym w Wielkiej Wrocławskiej Totalizatora Sportowego Sopranem Bestem.

Jest też w programie gonitwa dla dwulatków pełnej krwi angielskiej, trzyletnich arabów oraz trzyletnich i starszych folblutów.

Wyścigi będą rozgrywana w ramach Dnia Województwa Dolnośląskiego.
Niedziela, 19 października 2014 r.
Początek - godz. 11.00
Wstęp wolny. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama