Kampania trwa. Politycy nie tracą ani minuty

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-22 18:10 | Zmodyfikowano: 2014-10-22 18:15
Kampania trwa. Politycy nie tracą ani minuty - zdjęcie ilustracyjne; fot.  (Wikimedia Commons)
zdjęcie ilustracyjne; fot. (Wikimedia Commons)

Samorządowcy z regionu wałbrzyskiego apelują o uczciwe wybory. To efekt doświadczeń z kilku ostatnich kampanii samorządowych. W przeszłości wybory w regionie dwa razy były powtarzane. Przed sądem wciąż toczą się dwa procesy o kupowanie głosów. "Nie możemy dopuścić, aby to się znowu powtórzyło" - mówi burmistrz Jedliny, Leszek Orpel:

Do wyborów przygotowują się też policjanci. Już wiadomo, że 16 listopada na ulicach Wałbrzycha pojawią się dodatkowe patrole.

CZYTAJ WIĘCEJ: Policjanci w cywilu i infolinia o korupcji wyborczej. Wałbrzych szykuje się na głosowanie

Innowacje, rozwijanie systemu transportowego z mocnym akcentem na kolej i opieka medyczna. To wstępne założenia programu Platformy Obywatelskiej dla Dolnego Śląska. Hasło brzmi "Wrocław miastem nowych technologii, Dolny Śląsk regionem innowacyjnej gospodarki". Przedstawił je dziś prezydent Rafał Dutkiewicz, który startuje do sejmiku z listy PO. Cały program - jak dodał będzie przedstawiony za kilka dni:

Marszałek Województwa Cezary Przybylski mówił z kolei o pomyśle na nowy szpital rehabilitacyjny. Jest kilka koncepcji:

Marszałek komentując ostatnie informacje o tym że nie będzie unijnych pieniędzy na planowaną budowę szpitala onkologicznego podkreślał, że nie rozumie dlaczego opozycja nie chce zobaczyć kilkudziesięciu innych inwestycji, które znalazły się w kontrakcie terytorialnym.

W ogniu krytyki znalazła się dziś przebudowa przejścia świdnickiego we Wrocławiu. Kandydat na prezydenta miasta z Kongresu Nowej Prawicy Robert Maurer zaprosił dziś dziennikarzy na plac budowy i wskazywał, że pomysł na modernizację jest chybiony:


W miejscu przejścia świdnickiego ma powstać podziemne muzeum.

"Nie głosując przez lenistwo, sprawiasz radość partyjnym aktywistom". Tak o udział w wyborach zaapelowała Aldona Wiktorowska - Święcka, kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Wrocławia. Jej zdaniem obecna władza nie prowadzi dialogu z obywatelami. 


Potwierdza to Bartłomiej Nowotarski z Uniwersytetu Ekonomicznego, który analizował stan samorządności we Wrocławiu:

Przedwyborczą dyskusję o problemach studentów zorganizowano na Uniwersytecie Wrocławskim. Mirosława Stachowiak - Różecka kandydatka PIS na prezydenta miasta uważa, że wspieranie przedsiębiorczości skłoni młodych ludzi do pozostania w stolicy Dolnego Śląska:

Według Czesława Cyrula z Lewicy Razem miasto powinno zmniejszyć finansowe obciążenia mieszkańców:Podczas debaty studenci najczęściej pytali o sprawy związane z komunikacją miejską we Wrocławiu.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.