Półmaraton Piastowski: Ponad pół tysiąca biegaczy na starcie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-10-25 21:51 | Zmodyfikowano: 2014-10-25 21:57

Ponad pół tysiąca biegaczy wzięło udział w organizowanym po raz pierwszy we Wrocławiu Półmaratonie Piastowskim. 21-kilometrowy bieg rozgrywano w Lesie Rędzińskim. Ton rywalizacji nadawali wrocławianie. Zwyciężył Dominik Samotij, który półmaratoński dystans pokonał w godzinę i 17 minut. Kolejne miejsca zajęli Paweł Pelc oraz Piotr Chodorski. W zmaganiach wzięła udział 5-osobowa drużyna biegowa Radia Wrocław. Katarzyna Pawlak pokonała nie tylko bolące kolano, ale także granicę dwóch godzin:

- Kolano dawało się we znaki dopiero na ok. jedenastym kilometrze. Udało się, było ciężko, ale dwie godziny złamane, dlatego plan został wykonany - mówiła na mecie nasza biegaczka.

W dobrej kondycji i nastroju bieg ukończyli pozostali nasi zawodnicy - prezes rozgłośni Tomasz Duda oraz Anna Skupień, Piotr Pietraszek i Krzysztof Znamirowski.