Mała gmina, wielka inwestycja. Czarny Bór ma nowy dom kultury

Barbara Szeligowska | Utworzono: 2014-10-26 08:04 | Zmodyfikowano: 2014-10-26 08:06
A|A|A

fot. prw.pl

W Czarnym Borze w powiecie wałbrzyskim, za 4 mln zł, zbudowano wielofunkcyjny, nowoczesny dom kultury. Znalazły się tam, oprócz biblioteki i sali widowiskowej, pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, seniorów i kół zainteresowań. Taki obiekt był bardzo potrzebny mieszkańcom, mówi sekretarz gminy, Tomasz Gromala:

Pierwszą gwiazdą, jaka wkrótce wystąpi w nowej sali widowiskowej, będzie Alicja Majewska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MĄDRALE
2014-10-29 15:49:24
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: -12
LUDZIE TE PIENIĄDZE BYŁY PRZEZNACZONE TYLKO NA BIBLIOTEKĘ TRZEBA TO POWTARZAĆ KAŻDEMU Z OSOBNA !! TAK JAK PISAŁA OSOBA PONIŻEJ NA NIC INNEGO NIE MOŻNA BYŁO WYDAĆ TYCH PIENIĘDZY!! SA TO PIENIĄDZE Z MINISTERSTWA NA BUDOWĘ BIBLIOTEKI !!! ALE MĄDRALIŃSKICH JEST TU TYLE ZE SIE NIE ZLICZY!! LUDZIĄ SIĘ NIE DOGODZI ! MAŁO MACIE BOISK ?! JEST TRASA ZDROWIA I ILE OSÓB TAM BIEGA?! GDYBY BYL BASEN BYŁA BY TA SAMA GADKA - GDZIE BASEN W CZARNYM BORZE?! CIESZCIE SIE ŻE POWSTAJE COKOLWIEK!!
~czarnoborzanka
2014-10-27 07:48:41
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: -9
niech się Ci co nie są z gminy nie wypowiadają. W tym budynku jest duża sala widowiskowa (której nigdy nie było w Czarnym Borze) jest świetlica środowiskowa dla dzieci, jest Centrum Kultury z salami do zajęć warsztatowych (do tej pory pseudocentrum mieściło się w jednej małej klasie w szkole) jest w końcu biblioteka, która do tej pory mieściła się w jednej klasie w szkole w gimnazjum , jest pokoik zabaw dla dzieci, no i jest kawiarnia (w Czarnym Borze nie było nigdy kawiarni). Czarny Bor nie miał nigdy tak naprawdę ani centrum kultury ani biblioteki, więc po 20 latach na reszcie się doczekaliśmy. A pieniądze na ten cel były z ministerstwa znaczone, więc nie można za te pieniądze było wybudować drogi ani boiska, to to projekt na budowy biblioteki. Skończcie więc z tą polską krytyką, my sie bardzo cieszymy że na reszcie mamy porządny obiekt kulturalny, a nie jak do tej pory prowizorkę.
~optymstyczna2025
2014-10-26 22:54:05
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sam ubiekt uwazam za udana inwestycje w gminie czarby bor porzeba bylo czegis takiego. Uwazam jednak ze nie byli to przemyslane poniewaz zaslania szkole ktora stracila swoj urok. Moim zdanuem powinna stac na miejscu barakow. Mimo tego bardzo mi sie podoba.
~Itayara
2014-10-26 21:30:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
O jak to naród lubi sobie ponarzekać, bardzo fajny obiekt!
~pl007007
2014-10-26 19:58:24
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wykonanie i sam pomysł aby stworzyc cos takiego jest ok ale projekt to przerost formy nad treścia i nic wiecej...
~Orlikowcy
2014-10-26 18:08:42
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Młodzież w dzisiejszych czasach nie lubi książek . Lepiej było za tą kwote wybudować kompleks boisk do piłki noznej , tenisa itp
~kozioł
2014-10-26 13:21:30
z adresu IP: (90.204.xxx.xxx)
Ocena: -8
za 4 mln mogli wybudować basen. Bo wątpię aby ktoś tam zaglądał.
~pesymistka???
2014-10-26 10:15:35
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 13
A co ze Starym ( w sumie i tak nowym) domem kultury...jak aspekt ekonomiczny??? Inwestycja nie jest dla mnie oczywista...Szkoda.....Gmina powinna być po części jak małe przedsiębiorstwo a więc podejmować inwestycje, które przyniosą efekty ekonomiczne lub bardzo wysoką stopę zwrotu zadowolenia społeczeństwa z jej korzystania----czy ktoś zna argumenty za i mnie przekona?!?.... I ta cena 4 mln?!? No cóż może z rozmachem ?!?