Akcelerator pomoże w walce z rakiem (POSŁUCHAJ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2014-10-27 13:24 | Zmodyfikowano: 2014-10-27 13:25
A|A|A

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu uruchomiło dzisiaj nową pracownię radiologiczną. Jej najważniejszym elementem jest akcelerator stojący w grubym, betonowym bunkrze. Doktor Iwona Włodarska – Polińska, mówi, że dzięki niemu mogą walczyć z rakiem w bardziej precyzyjny sposób:

Z pomocy centrum korzysta codziennie nawet sto osób. Postawiona za prywatne pieniądze placówka działa w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Prezes firmy Euromedic Jarosław Furdal mówi, że kolejki zredukowane zostaną do minimum:

Nowa inwestycja pochłonęła 15 mln zł. Pracujący w centrum lekarze podkreślają, że nowy akcelerator pozwala bardzo precyzyjnie trafiać w komórki rakowe.

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii (MCO)
Działa na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Placówka ruszyła sześć lat temu, rocznie przyjmuje około trzech tysięcy pacjentów.

Uruchomiona dzisiaj część to przede wszystkim nowoczesny przyspieszać do teleradioterapii, który w praktyce ma przyspieszyć przyjmowanie pacjentów. Ma również pozwolić na korzystanie z nowych technik terapeutycznych w walce z nowotworami. Centrum bezpośrednio współpracuje ze stojącym kilkanaście metrów dalej szpitalem. W placówce publicznej chorzy są diagnozowani i poddawani chemioterapii, MCO prowadzi terapię radiologiczną. Działa w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, pacjenci są leczeni bezpłatnie.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama