Barieryzmy drogowe (ZDJĘCIE TYGODNIA)

| Utworzono: 2014-10-28 08:54 | Zmodyfikowano: 2014-10-28 10:39
A|A|A

fot. Anna Rumińska (eMSA Inicjatywa Edukacyjna)

Od wczoraj po internecie krąży zdjęcie, na którym możemy zobaczyć znaną już i nienową inwestycję. To zabarierkowana trasa wzdłuż drogi E261 - DK nr 5 (Wisznia Mała, Wysoki Kościół) niedaleko Wrocławia. Ponad 10 kilometrów barierek ustawiono już w 2011 roku.

A jednak z tej perspektywy jeszcze nikt ich chyba nie pokazywał...

Autorką zdjęcia jest Anna Rumińska (www.emsarelacje.pl). Przyznaje, że barierki nie są niczym nowym i widziała je już wiele razy, ale pewnego dnia nie mogła się oprzeć i sięgnęła po aparat fotograficzny. W krótkiej rozmowie z portalem www.prw.pl opowiada:

- Aparat mam ze sobą zawsze, to piąta kończyna:) wokół tyle ciekawostek i piękna... Szczerze mówiąc, prócz absurdu inwestycji zachwyciła mnie forma, bo ta wstęga jest urokliwa. Niektóre sprawy w przestrzeni powracają, mają swoje 5 minut, czasem dopiero po latach ktoś zaskoczy więc warto przypominać (...) Zaskoczyło mnie to, że zdjęcie stało się tak popularne w internecie. Nie mam okazji tego sprawdzić, bo nie surfuję :)

A tak to wygląda z punktu widzenia kierowcy (KLIKNIJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kermu
2014-11-01 13:46:58
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ani kroku w bok ... :)
~miikadoo
2014-10-31 15:25:06
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: -1
Inwestycja powiadacie.. mhmmm
~Miś
2014-10-30 22:25:11
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -1
I Milion złoty na barierki poszło w cztery litery, a mówią że Polska to biedny kraj?.
~Jurek
2014-10-30 13:49:01
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -5
Kto projektowal te barierki napewno byl piany, ale nie żle zarobil,,,,
~piorzel
2014-10-29 23:58:18
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 6
o, to coś dla kolarzy po browarze
~bobo
2014-10-29 10:19:24
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -2
Trzeba sprawdzić ,kto zamawiał i u kogo , bo coś mi tu śmierdzi .Przecież tego by nawet Bareja nie wymyślił .
~Karolina
2014-10-28 22:44:24
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak nie wiecie o czym piszecie, o jak bezsensownej instytucji, to lepiej w ogóle nie piszcie. Barierki są bardzo przydatne! Wzdłuż chodnika ciągnie się rów, do którego bardzo łatwo wpaść zwłaszcza w nocy jadąc na rowerze i nie mowie tu o wracaniu po pijaku, ale o zwykłym zagapieniu sie ! Nie raz barierki uratowały mnie po prostu przed wjevhaniem do rowu!!!
~wolny
2014-10-28 15:54:17
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 10
następne będa w kolorach tęczy... bo tolerancja, a nie narodowy ból dopy
~tadek
2014-10-28 14:58:44
z adresu IP: (89.230.xxx.xxx)
Ocena: 9
sami wybieracie tych palantow wiec tez sie pod tym podpisujecie ;)
~asik
2014-10-28 14:57:47
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przynajmniej barwy są narodowe :)
~Aga
2014-10-28 13:21:03
z adresu IP: (213.180.xxx.xxx)
Ocena: 6
CHISKI MUR
~Elka
2014-10-28 12:54:56
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 6
Najlepsze będą przetargi na malowanie tego za parę lat :) :) :)
~bareja
2014-10-28 12:36:45
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 12
wykonawca i zleceniodawca dwa bratanki - i do drogi i do szklanki
~s400
2014-10-28 10:18:10
z adresu IP: (78.21.xxx.xxx)
Ocena: -2
zdjecie roku
~ubu król
2014-10-28 09:24:14
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 10
co więcej w przypadku kraksy rowerzystów, zahaczeniu kierownicą - te słupki skutecznie połamią rower czy kończyny- wjechanie w miękkie pole szkód nie zrobi
~ubu król
2014-10-28 09:22:03
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 10
biznes życia ktoś zrobił na tych do niczego niepotrzebnych słupkach..